Orel versus beran. Jediný moravský soupeř míří do Znojma

ST 19. 8. 2015
Po více než šesti letech se na znojemském zimním stadionu představí extraligový Zlín. Orli budou chtít navázat na úspěšné tažení přípravou. Buďte u toho! Duel startuje ve čtvrtek v 18:00 hodin.

Orli jsou za polovinou přípravy na novou sezónu a nedaří se jim vůbec špatně. Ba naopak. Z pěti duelů si připsali čtyři výhry. Naposledy v úterý, kdy proškolili omlazenou sestavu extraligové Plzně. V posledních čtyřech zápasech je čeká konfrontace již jen s extraligovými soupeři.

"Zlín je známý tím, že hraje dobře do defenzívy. Uvidíme, jestli přijedou hrát ofenzivně nebo se zatáhnout a budou nacvičovat to, co potřebují," říká před utkáním Jiří Režnar, trenér Orlů.

Mezi tyčemi se po krátkém odpočinku představí znovu Tomáš Fučík. "Protočíme i útočníky. Odpočine si určitě Roman Tomas, který hrál všechny zápasy. Volno dostanou i někteří další hráči," prozrazuje. "Martin Bača má svalové problémy. V tuto chvíli nejsme schopni říct, kdy bude připraven."

HC PSG Zlín

Hokejisté Zlína odehráli již šest přípravných zápasů, převážně se slovenskými celky. Mimo účasti na trenčínském RONA CUPU, který pro sebe nakonec ukořistili, se dvakrát postavili i bratislavskému Slovanu. Doposud jediné klání s českým soupeřem si Ševci odbyli v úterý, kdy na svém ledě hostili Kometu Brno s trenérem Hadamczikem. A domácímu vítězství 3:1 přihlíželo více než dva tisíce diváků. Kouč modrožlutých Rostislav Vlach byl s výsledkem velmi spokojen a jeho slova chvály mířily hlavně k výkonu gólmana Tomáše Štůraly.

Zlínští se pokoušejí zacelit dvě obrovské mezery poté, co se kariéru rozhodly ukončit útočné opory Petr Čajánek a Petr Leška. Vedení klubu sáhlo do slovenských vod a angažovalo Martina Cibáka (v loňské sezóně Olomouc), Tomáše Sýkoru (Poprad) a Martina Štumpfa (Skalica).

Poslední vzájemné střetnutí beranů se Znojmem se datuje 6. srpna 2009, kdy Orli prohráli v rámci letního Tipsport Hockey Cupu vysoko 2:7.

Vstup na přípravná utkání

Vstupné na domácí přípravná utkání Orlů činí 60,- Kč. Na toto vstupné není možné uplatnit slevu pro studenty ani seniory. V platnosti jsou permanentní vstupenky. Volný vstup mají děti do 140 cm v doprovodu dospělé osoby i držitelé průkazu ZTP. Pokladny se otevírají v 16:00 hodin a zimní stadion v 17:15.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Nemčík – Csamango, Tomas, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Yellow Horn, Lattner, Pucher, Fiala, Špaček, Šeda, Beroun, Abdul.
Štůrala – Marušák, Řezníček, Kotvan, Žižka, A. Holík, Horák, Urbanec – Okál, Cibák, Sýkora – Štumpf, P. Holík, Veselý – Kubiš, Sedláček, Čech – Ondráček, Hrazdíra, Obdržálek – Zaremba. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.