Ondřej Fiala: Venku se musí hrát na sto procent a bez chyb

Rozhovory
PO 12. 1. 2015
Ondřej Fiala vstřelil v nedělním utkání proti Salzburgu svoji sedmou branku v sezóně. K výhře nad lídrem soutěže to však nepomohlo. Tým kouče Jiřího Režnara tak musel skousnout osmou venkovní prohru v řadě.

Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce si domácí diváci v té druhé přišli na své. Salzburg poslal kotouč za Holtova záda hned třikrát. „Udělali jsme spoustu chyb, při nichž jsme dali soupeři možnost skórovat. Salzburg toho samozřejmě využil, vytvořil si náskok, který se nám už těžko doháněl,“ věděl po utkání Fiala. „Proti takovému soupeři si nemůžeme tyto chyby dovolit. Pouštěli jsme je do šancí, do přečíslení...“

Za celou druhou třetinu vystřelili Orli pouze osmkrát. Rakušané měli zápas ve svých rukou a svého soka do větších šancí nepouštěli. Tomu tak nezbývalo nic jiného než bránit. „Chtěli jsme hrát naši hru. Jsme silní v útoku a toho musíme využívat. Stejně jako té naší energie. Chceme soupeře unavit a hrát u nich v pásmu. Každý víme, že když jen a jen bráníme, tak nám to bere hrozně moc energie.“

Do Salzburgu se vydal autobus znojemských fanoušků

Ve třetí dvacetiminutovce poslalo Znojmo všechny síly do útoku a snažilo se utkání alespoň trochu zdramatizovat. Nechávalo však Salzburgu příliš prostoru v defenzívě. „Klíčovým faktorem bylo, že jsme nevyhrávali souboje. Soupeř si dvakrát přihrál u mantinelu a unikl nám do přečíslení. To byl asi náš největší problém,“ hledala příčinu prohry znojemská šedesát sedmička.

Ondřej Fiala v závěru výsledek již jen kosmeticky upravil na 5:2 z pohledu domácích, osmou prohru týmu v řadě však již neodvrátil. „Venku se musí hrát na sto procent, bez chyb a koncentrovaně. To se nám momentálně nedaří, a to je bohužel klíčový problém naší hry. Musíme být schopni bruslit jak doma tak venku.“

K německým hranicím přijela své barvy podpořit zhruba čtyřicítka fanoušků. „Je to super. Chtěli bychom fanouškům poděkovat,“ říká sedmadvacetiletý forvard. „Naše ostuda, že jsme ten zápas nezvládli. Je jen na nás, abychom to v dalších zápasech odčinili. Když nás přijede podpořit tolik lidí z takové dálky, tak jim to chceme vrátit.“

Orli mají nyní pět dní čas, aby hodili prohru u lídra EBEL za hlavu a spravit reputaci si mohou během blížícího se víkendu, kdy se představí doma hned dvakrát. „Máme pár dní, abychom se dali dohromady, rozebrali ten zápas v Salzburgu a uvědomili si, co bylo špatně,“ uzavírá.