Talentované mládí vpřed! Do Znojma míří pětice útočníků

Aktuální zprávy
PO 1. 5. 2017
Orli hlásí těsně před startem letní přípravy první posily. Vedení klubu se dohodlo na smlouvách s pěticí talentovaných českých útočníků. Jsou jimi Erik Němec, Adam Raška, Marek Račuk, Radim Matuš a Tomáš Guman.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
Radim Matuš dlouho působil v Třinci, poslední ročník ale strávil v Karlových Varech

Z útočníků, kteří ve Znojmě působili v loňské sezóně, zůstávají Colton Yellow Horn, Tomáš Plíhal, David Bartoš, Marek Špaček, Patrik Novák, Radek Číp, Štěpán Csamangó, Jiří Beroun a univerzál Jan Lattner.

Tuto devítici nově doplní mladí útočníci Radim Matuš, Erik Němec, Adam Raška, Marek Račuk a Tomáš Guman. „Vytváříme perspektivní jádro týmu, které ve Znojmě zůstane delší dobu. Chceme tým postupně vhodně doplňovat, aby se kádr neměnil tolik jako v posledních dvou letech,“ vysvětluje sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Orli tak pokračují v budování mladého dynamického a pracovitého týmu, jenž bude založen na fyzické kondici a rychlém bruslení. „Příkladem může být Libor Šulák, který do Znojma přišel z Chomutova a dnes bojuje o účast na mistrovství světa. Touto cestou chceme jít,“ doplňuje Dočekal.

Erik Němec patří k nejtalentovanějším hráčům ročníku 1993. Byl součástí mládežnických reprezentačních výběrů, zahrál si i na MS juniorů v roce 2013. V extraligových Vítkovicích letos zakončil již svoji čtvrtou sezónu. Celkově si tento třiadvacetiletý útočník připsal 174 startů v české nejvyšší soutěži. Za nejvydařenější v jeho kariéře můžeme považovat play-off 2014, kdy v osmi duelech získal hned šest bodů a patřil k nejproduktivnějším hráčům.

Adam Raška nakoukl do extraligy v Kometě Brno

Tomáš Guman si už ve svých osmnácti letech vyzkoušel atmosféru druhé české nejvyšší soutěže. Stále však je svým věkem junior. V předchozích sezónách okusil švýcarskou dorosteneckou i juniorskou ligu v dresu Davosu, následně i švédskou juniorskou SuperElit. Následně se vrátil do Českých Budějovic, kde si připsal první starty v dospělém hokeji.

Dvaadvacetiletý Adam Raška sbíral své první zkušenosti s extraligovým hokejem v brněnské Kometě, a to už od svých osmnácti let. Působiště změnil až v probíhajícím ročníku, když si ho vyhlédl Chomutov, jenž mu dal zejména ve vyřazovací části hodně prostoru. Také Raška byl stabilním členem české reprezentační devatenáctky.

Ze stejného města míří na jih Moravy i čtyřiadvacetiletý Marek Račuk. Jeho první kroky začínaly v Litvínově, do dospělého hokeje však nakoukl až v Chomutově, se kterým prošel WSM ligou přes baráž až do nejvyšší soutěže. Aktivně se prosadil zejména ve WSM lize, kde si drží průměr více než půl bodu na zápas.

Poslední útočnou posilou je Radim Matuš. V juniorce třineckých Ocelářů patřil k největším tahounům. V sezóně 2012-13 dokonce nasbíral šedesát jedna bodů v třiatřiceti duelech základní části! Jeho domovský klub si ho postupně zapracoval do A-týmu. V létě 2016 však změnil působiště a přesunul se do Karlových Varů. Nyní si poprvé vyzkouší také Erste Bank Eishockey Ligu.

V přípravě doplní útočné formace znojemští junioři Jan Bulín a Vladimír Oščádal. Orli tak dávají možnost nejlepším hráčům juniorského výběru zabojovat o místo v sestavě A-týmu.

NEWSLETTER