Odveta s Bruslaři, spraví si Orli doma chuť?

PO 25. 8. 2014
Po jedenácti dnech se znojemští hokejisté vracejí na domácí půdu, kde vyzvou v odvetě extraligovou Mladou Boleslav. V prvním vzájemném duelu nedali Orli ani gól, a tak si budou chtít jistě spravit reputaci v úterý od 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

BK Mladá Boleslav

Čerstvý účastník české nejvyšší soutěže si zatím v přípravě vede na výbornou. Z osmi dosavadních duelů šestkrát vyhrál, jednou prohrál po nájezdech a jednou po klasické hrací době. Naposledy se střetl v pátek doma s Klagenfurtem, se soupeřem znojemskému fanouškovi dobře známým. Utkání rozhodla až trestná střílení, která vyhráli Rakušané.

Bruslaři nechtějí v extralize hrát druhé housle, a tak se na sezónu patřičně vyzbrojili. V útočných formacích nalezneme Davida Výborného či Michala Broše, v obraně naopak působí Boris Žabka či exznojemský Milan Toman.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté jsou za polovinou plánu přípravných duelů. Dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. V posledních dnech rozšířilo trenérské duo Jiří Režnar - Rostislav Dočekal brankářskou konkurenci. Mezi tyče totiž povolalo na zkoušku kladenského Lukáše Cikánka, který odchytal právě poslední utkání v Boleslavi.

"V úterý nebude hrát Honza Lattner a Martin Bača, oba mají stále zdravotní problémy. Příští týden proti Hradci Králové už bychom rádi nastoupili v plné sestavě tak, jak s ní počítáme pro ligu," prozradil trenér Jiří Režnar. "Mladá Boleslav i Kladno jsou kvalitní soupeři a doufáme, že nás před ligou dobře prověří," vyhlíží následující dva zápasy. Mezi tyče se proti Boleslavi s největší pravděpodobností postaví Patrik Nechvátal.

Co se týče produktivity, tak nejvíce kanadských bodů si z šesti dosavadních duelech odnesl Jan Lattner, který má na svém kontě čtyři asistence. O bod méně má druhý znojemský odchovanec Adam Havlík (3 + 0). Po dvou brankách vstřelili Jakub Grof (2 + 0) a Marek Špaček (2 + 0).

Sestavy z posledních zápasů

Cikánek – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Sova, Nemčík, Drtina – Tomas, Fiala, Podešva – Rosa, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Rehuš – Číp, Abdul.
Valent – Kučný, Trška, Ovčačík, Stříteský, Robar, Vidmar – Pacovský, Výborný, Hyka – Bárta, Broš, Klimenta – Květoň, Mikulík, Pabiška – Jarůšek, Kubica, Prokš.