O další pohárové body v Českých Budějovicích

ST 8. 8. 2007
<i>Znojmo</i> - Znojemští orli již mají na kontě jedno tříbodové vítězství a nyní je čeká další střetnutí na cizím hřišti. V Českých Budějovicích se budou opět snažit vybojovat nějaké body do pohárové tabulky. Utkání s kvalitním soupeřem by mělo především přinést další nové poznatky trenérům, kteří se snaží složit ideální sestavu pro novou extraligovou sezónu. Zápas začíná ve čtvrtek od 17:00 na jihu Čech.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Budějovičtí hráči mají v poháru odehraná dvě utkání, ale proti Slavii ani Plzni nedokázali vybojovat žádný bod. V obou zápasech na cizím hřišti podlehli shodně 2:3. Jihočeši tak potřebují na domácím ledě uspět, jinak by si výrazně zkomplikovali případný postup do semifinále.

Loňská sezóna dopadla z pohledu Českých Budějovic dobře. V základní části podávaly velmi dobré a vyrovnané výkony a nakonec obsadily třetí příčku. Čtvrtfinále s pražskou Slavií zvládli poměrem 4:2 na zápasy a bránu do finále jim zavřely až silné Pardubice.

Tým opustilo několik hráčů, mezi něž patří především obránce Zdeněk Kutlák, který zkusí štěstí ve švýcarské Ambri Piotta. Do Liberce přestoupil Václav Nedorost a dalším čtyřem hráčům skončilo hostování. Naopak tým posílili Vladimír Sičák, Tomáš Frolo, David Kuchejda a na zkoušku nově přišel Tomáš Kůrka.

Kromě Martina Altrichtera, který v minulosti hájil branku Orlů, je v týmu také Milan Toman, jenž odehrál v barvách Znojma tři seóny.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš (60. Müller) - Bičánek, Švrček, Štach, Tesařík, Mojžíš, Kotaška, Chmelíř, Jareš, Chvátal - Demel, Svoboda, Erat - Plášek, Procházka, Kucharczyk - Růžička, Meidl, Padělek - Čachotský, Vaškovič, Selingr, Beroun

HC MOUNTFIELD: Turek (31. Altrichter) - Gřegořek, Toman, Sičák, Macháček, Mucha, Bolf, F. Novák, Frolo - M. Hudec, V. Hübl, Hřebejk - Sailer, Brabenec, Mertl - Šimánek, Vak, Veselý - Ferebauer, Gulaš, L. Květoň.