Orli Znojmo Orli Znojmo

Nové tváře OrlůTrvaj se bude ve Znojmě učit angličtinu

Nové tváře OrlůTrvaj se bude ve Znojmě učit angličtinu

Z n o j m o - Po brankářských rošádách v minulých letech by měl před znojemskou klecí konečně zavládnout klid. Na dva roky se Orlům „upsal“ Jiří Trvaj. Gólman, který do české extraligy poprvé nakoukl ve čtyřiadvaceti letech, se postupně propracoval až do reprezentace. Do Znojma přichází z ruské Superligy a měl by být mužem číslo jedna ve znojemské svatyni.
Jak jste se dostal do Znojma?
Velmi jednoduše. Zavolal mi agent, jestli chci zůstat v Rusku, nebo se chci vrátit do Česka, že má o mě Znojmo zájem. Tak jsem kývnul a jsem tady.

Proč zrovna do Znojma?
Znojmo je hokejové město, hraje se tady dobrý hokej a lákalo mě to zkusit zase něco jiného. Extraligu jsem v podstatě hrál jen ve Vítkovicích a když přišla nabídka do Znojma, tak jsem nezaváhal.

Máte za sebou angažmá v Rusku. Za svého působení v Ladě Togliatti jste měl skvělé statistiky.
Do Togliatti jsem šel na druhou polovinu sezóny a zrovna tato sezóna se povedla. Byl tam velmi kvalitní tým, hráli velmi dobře do obrany. A proto jsem měl i tak dobrá čísla ve statistikách. Skončili jsme třetí a je jen škoda, že jsme nešli dál.

Pak jste ale přestoupil do Moskvy. Proč?
Byl jsem tehdy hráčem Vítkovic a v Togliatti jsem byl jen na hostování. Mohl jsem tam i zůstat další sezónu, ale podmínky pro život s rodinou tam byly nemyslitelné. Když jsem dostal nabídku z Moskvy, neváhal jsem, protože tam bylo všechno schůdnější a mohli jsme být pohromadě s rodinou.

Vaším partnerem ve znojemské brance bude Nor Halvor Hårstad-Evjen. Už jste se skamarádili?
V přípravě je většina cvičení ve dvojicích, takže většinu děláme spolu. Je to pro mě výzva, abych se donutil naučit anglicky, protože mě doteď ještě nic nepřinutilo. Nikdy jsem nehrál v zemích, kde se mluví anglicky a ve škole jsem se ještě učil rusky. Budu se tu angličtinu fakt muset naučit, abysme se nějak domluvili. Nevím proč, ale on se všema mluví jenom anglicky :-)

Jste již čtrnáct dní ve Znojmě. Už jste se tady aklimatizoval a zabydlel?
Ještě jsem se nestihl moc po Znojmě podívat. Na tohle budu mít čas, až sem za mnou přijede rodina. Určitě se projdeme a prohlídnem si to tady. Ve volnu jezdím za rodinou do Ostravy. Letní příprava je samozřejmě, jako vždycky, dřina. Letos to není výjimkou. I když si myslím, že je to trošičku tvrdší, než jsem zažíval v posledních letech. Kluci jsou tady v pohodě, z dřívějška znám jen Pavla Selingra z Vítkovic.


Profil Jiřího Trvaje najdete zde.