Nadstavba jde do druhé poloviny. Orli začnou s odvetami doma proti Innsbrucku

PO 17. 2. 2020
V neděli poprvé získali tři body, o necelé dva dny později se Orli budou snažit navázat na důležité vítězství. Před vlastními fanoušky se představí proti Innsbrucku, který budou hostit v úterý od 18:30. Jihomoravané se v případě výhry minimálně dostanou na čtvrtou pozici nadstavby.

Nedělní duely završily úvodní polovinu. Znojemští hokejisté po ní stále reálně pomýšlejí na účast v play-off, ke kterému jim výrazně může pomoci úterní domácí zápas s Innsbruckem. Rakouského soupeře na konci uplynulého týdne přehráli 4:2, když se na třech brankách podílel lídr týmu Anthony Luciani.

Právě branka Lucianiho otevřela nedávno skončený duel. Ačkoliv domácí rychle vyrovnali, Orli po pětatřiceti minutách vedli 3:1. Innsbrucku se ve druhé třetině ještě podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, rozhodující trefu v šedesáté minutě ovšem přidal Parker Bowles.

Tabulka po pátém kole nadstavby tak pro svěřence Miroslava Fryčera vypadá o poznání přívětivěji. V současné době se sice nachází na pátém místě, na čtvrtý Innsbruck a třetí Fehervár však ztrácí jediný bod. Druhý Linz je od Znojma s šestibodovým náskokem, suverénní Villach dobyl bodů osmnáct.

Přiblíží se Orli v úterý play-off?

Statistické okénko

• Orlům to v letošní sezóně proti Innsbrucku náramně šlape. Z pěti vzájemných zápasů získali patnáct bodů. Tři poslední výhry přišly po shodném vítězství 4:2.
  • Po základní části na tom byli znojemští hokejisté o poznání lépe než jejich nejbližší soupeř. Získali jednašedesát bodů, Innsbruck pouhých jednatřicet.
  • Innsbruck má nejhorší bilanci během přesilových her. Prosadil se jen v 11,5% případů.

Hlavní rozhodčí:Pearce (CAN), Smetana
Čároví rozhodčí:Gatol, Nagy

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Bořuta, Čermák, Sova, Burlon, Doherty, Mikliš, Jonáš – Svoboda, McRae, Luciani – Matuš, Flick, Berisha – Bowles, Bartoš, Vopelka – Novák, Češík, Oščádal – Gago.
HC TWK Innsbruck:Darling – Guimond, Boivin, Cuma, Snuggerud, Bär, Vallant – Thörnberg, Spurgeon, Lammers – Broda, Herbert, Paulweber – Lattner, Zajc, Kromp – Ludin.