Musíme se soustředit na nadcházející domácí zápasy, ví Jiří Režnar

Rozhovory
ST 4. 12. 2013
Náročný víkend v zahraničí je minulostí, Orli odehrají tři utkání na domácím stadionu. Nedjdříve na svém ledě hosté Innsbruck, následně pak Bolzano a Klagenfurt. Hlavní trenér znojemských hokejistů Jiří Režnar řekl pár slov k probíhajícímu týdnu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou víkendový trip, kdybyste se měl ohlédnout za zápasem v Bolzanu, jaké ve vás nechal pocity?
Začali jsme opravdu aktivně, řekl bych, že hra byla naprosto vyrovnaná, možná jsme byli i trochu lepší. Pak ale přišla přesilovka, ve které jsme sami inkasovali a pak už se to jen zhoršovalo. Do začátku třetí třetiny jsme neuhráli skoro nic. V samém závěru jsme byli aktivní a snažili se dorovnat, vstřelili jsme dva góly. I třetí byl ve vzduchu, asi nám na něj ale nevyzbyly síly. Zápas rozhodla hrubka v podobě inkasovaného prvního gólu.

Hned další den jste hráli v Dornbirnu, jaké to bylo tam?
Oni se na nás dobře připravili, hráli výborně defenzivně ze zabezpečené obrany. Bouchali jsme na dveře, snažili jsme se, co nám síly stačily. Na jejich brankáře šlo padesát střel a my se nemohli prosadit. To se nám povedlo až pět minut před koncem. A pak dostaneme z takové nenápadné situace gól. Ještě že jsme urvali vítězství v nájezdech. Oni čekali na brejky, to se potom hraje špatně.

Trenér Jiří Režnar

A jaký dojem máte z celého víkendu?
Mohly to být čtyři body, kvůli individuálním chybám to jsou dva. Nedá se nic dělat, odehráli jsme dobré zápasy, jedeme dál.

Jaký je váš plán na příští dva týdny?
Tak daleko se nekoukám. Musíme se soustředit na nadcházející domácí utkání. Tam nesmíme povolit, nemůžeme si dovolit ztratit body. Čeká nás Innsbruck, na ten si musíme dát pozor. Jsou sice předposlední, ale umí hrát výtečně defenzivně, na to se musíme připravit. Pak je tu Bolzano a Klagenfurt a já věřím ve vítězství. Když se dobře připravíme, je možné cokoliv, hlavní cíl ale pořád zůstává stejný, a to být v první šestce.

Jaký byl program na tento týden?
Z víkendu jsme se vrátili až v pondělí v pět ráno, takže hráči měli celý den na odpočinek. Bazén, masáže a jiné. Od úterka jsme na ledě, léčíme individuální zranění, v pátek budeme plně připraveni.

Jak tedy vypadá marodka?
Všichni hráči by měli být připraveni hrát. K dispozici nebude jen Patrik Novák, který možná příští týden začne suchou přípravu. Počítám, že by se mohl mezi svátky připojit do zápasového rytmu.