Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Lídr se třese! Orli mu letos nasázeli již čtrnáct gólů

Lídr se třese! Orli mu letos nasázeli již čtrnáct gólů

Základní část EBEL vrcholí! Páteční večer nabídne konfrontaci TOP týmů ligy, a jak již bývá dobrým zvykem, souboje Znojma se Salzburgem jsou opravdovou reklamou na hokej. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.
» Hvězda soupeře
Salzburg se může spoléhat na dva gólmany s vyrovnanými výkony. Mezi tyčemi však nejčastěji stojí Luka Gračnar, slovinský reprezentant.

Úřadující mistr EBEL se vymotal ze všech patálií, které jej v úvodu sezóny postihly a z chvostu tabulky vystoupal až na samý vrchol. Momentálně, čtyři kola před koncem, má přímý postup do play-off v kapse, a tak může zbylé zápasy dohrát s klidem na hokejkách. V posledním kole navíc uštědřil debakl Klagenfurtu (Klagenfurt – Salzburg 0:7).

"Hráči KAC neměli svůj nejlepší den, od toho se pak odvinul i výsledek," zdůvodňuje jednoznačné vítězství trenér Salzburgu Daniel Ratushny. "Znojmo k nám přijede s velmi silným týmem. Očekávám vyrovnaný boj."

Jeho slova, že to domácí nebudou mít v pátek vůbec jednoduché, potvrzuje i fakt, že Orlům se na silný Red Bull daří. Letos mu ve třech zápasech vstřelili celkem čtrnáct branek a sami inkasovali jen sedmkrát. Další výhra by svěřence trenéra Jiřího Režnara posunula blíže k branám play-off.

Do utkání zasáhne už i nová akvizice ve znojemském dresu André Lakos, který právě se Salzburgem slavil tři tituly pro mistra EBEL. "Zápas jako každý jiný. Nejdůležitější je zvítězit," burcuje před úvodním vhazováním dvoumetrový zadák. V defenzívě budou nadále chybět Petr Šenkeřík a Martin Bača, který podstoupil operaci ruky a letošní sezóna pro něj skončila. Do Rakouska k souboji dvou nejofenzivnějších týmů ligy neodcestuje ani forvard Jan Šeda.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 13 5 1 6 79:84

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 3. 1.
body 68 82
aktuální forma Znojmo – Vídeň 1:4
Znojmo – Dornbirn 4:1
Linz – Znojmo 4:5sn
Klagenfurt – Salzburg 0:7
Salzburg – Linz 3:4p
Salzburg – Dornbirn 5:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 46 bodů (23 + 23) John Hughes, 50 bodů (14 + 36)
nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta, 25 bodů (9 + 16) Heinrich Dominique, 30 bodů (7 + 23)
brankář Patrik Nechvátal (91,30 %) Luka Gračnar (92,30 %)
využití přesilovek 20,10 % 17,40 %
úspěšnost oslabení 83,60 % 89,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #19 Roland Kellner
Čároví rozhodčí: #98 Michael Johnstone, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Lattner, Šulák, Stehlík, Štach, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
Gračnar – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey – Sterling, Duncan, Hochkofler – Welser, Baltram, Latusa – Ledin, Komarek, Aquino – Rauchenwald, Brucker, Cijan.

Související články