Král lepší Cisára

Aktuální zprávy
PÁ 18. 10. 2002
T ř i n e c - "Bylo to opatrnější, než jsem čekal," přiznal po zápase v Třinci Marián Cisár. Už před utkáním předvídal, že se po dlouhé rekonvalescenci bude podvědomě šetřit, ale takovou míru sám nepředpokládal. "Musím si ten zápas probrat a zjistit, co bylo dobré a co ne, na čem můžu stavět do dalších zápasů," dodal. V Třinci Cisár na ledě nebodoval, byl u dvou inkasovaných a jedné vstřelené branky. <br><br> <b>>></b><a href=clanek.asp?id=612>Předzápasový profil</a>
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jeho protějšek z jednadevadesátkou Richard Král se podílel na třech brankách domácích a upevnil své místo ve vedení kanadského bodování extraligy, Marián Cisár na led nedostal téměř ani na polovinu času jako domácí kapitán. Jeho útok s Hamanem a Barusem nastupoval na led proti domácí čtvrté formaci, případně na elitní útok. Mariána Cisára ale často zbrzdily přesilovky soupeře, při nichž chodili na led jen jeho kolegové z útoku. Ve třetí části se na led poprvé dostal dokonce teprve v čase 6:54. "Tohle mi vůbec nevadilo, hrál jsem dost a na oslabení chodili kluci, kteří na ně chodí stabilně, ", nevymlouval se na vychladnutí Marián Cisár, "spíš mě překvapilo, jak moc jsem se šetřil. Ta pauza je opravdu znát."

Mariánu Cisárovi nečinilo po dlouhé pauze problémy bruslení, několikrát si najel do výhodné pozice. Zápasový a tréningový výpadek se projevil především v práci s holí, puk mu při zpracování několikrát odskočil na hokejku soupeře. Trenér Milan Kastner si z toho ale velkou hlavu nedělá: "Mariána nemůžem hodnotit po jednom zápase. Zranění ho nadlouho vyřadilo, i tréningový výpadek je znát. A navíc, když trénoval, tak tréning je něco jiného než zápas." Na adresu jeho nepravidelného zařazování na led poznamenal: "Nebylo to nic úmyslného, vyplynulo to ze hry. Ve třetí třetině jsme stáhli hru na tři pětky a hráli ti, kdo se dnes jevili nejlépe, ale nepomohlo to."

Hlavní důvod porážky viděl Marián Cisár ve slabé střelbě ze strany Orlů: "Málo jsme stříleli, domácí hráli jednoduše a přímočaře a prostě byli lepší. Celkově si ale budu muset na českou extraligu zvyknout. Je to velmi kvalitní soutěž, hrajou tu vynikající hráči." Sám osobně přiznal, že by si rád zvykl co nejdřív, aby byl týmu platnou posilou. Největší rozdíl oproti svému poslednímu působišti vidí, ostatně jako mnoho hokejistů v podobné situaci před ním, ve velikosti kluziště. "Je tu větší led, člověk má na všechno víc času. Někdy je to dobré, ale někdy ani ne. Člověka hned napadnou čtyři věci, co s pukem udělat, někdy ale bývá nejúčinnější hned ta první," dodal. Dnes Oceláři jeho slova potvrdili, jejich góly padaly po přímočarých akcích, ke kterým jim navíc napomohly chyby znojemské obrany.

Milan Kastner po zápase přiznal, že za výkon v Třinci nemohl pochválit žádného hráče. "Budeme si ten zápas ještě muset rozebrat a uvidíme, co z toho pro nedělní zápas ve Varech vyvodíme." Člen znojemského trenérského tria nedokázal odpovědět na otázku, zda dostane v brance opět příležitost Kameš, nebo se trenéři rozhodnou pro jeho kolegu Altrichtra. "Tuhle otázku rozhodujem opravdu až těsně před zápasem. Kluci možná cítí drobnou nervozitu, ale domníváme se, že jako profesionálové by měli být schopni hrát za každé situace," upřesnil téma znojemských brankářů Milan Kastner.

Souboj šlechticů - výsledky

Marián Cisár Richard Král
počet střídání
branky
asistence
plus body
mínus body
další šance
nejhezčí moment
Marián přebral puk na útočné modré, prudce se zasekl před domácím obráncem a nezjiště přihrál Karlu Pláškovi. Jeho střelu Lakosil zneškodnil.
Richard se zmocnil puku ve vlastním obranném pásmu, podél mantinelu projel až ke kruhu v útočném pásmu, ideálně našel Zadinu, ten pozici vylepšil pro Pletku a Třinec vedl 1:0.
>>Předzápasový profil