K poslednímu kolu základní části připlují Žraloci z Innsbrucku

SO 19. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - K závěru sezony se na znojemském ledě představí Innsbruck, a to hned dvakrát. V neděli se odehraje utkání základní části, ve kterém už ani jeden z celků nemůže ovlivnit svoje umístění v tabulce. V úterý pak přijde ostrý souboj o body a o dvě volná místa do play-off. Nedělní utkání bude zahájeno před zraky domácích fanoušků v posunutém čase, tentokrát v 17:45.

Představení soupeře

Innsbrucku se celá sezona nevyvedla dle představ. Před zahájením soutěže byly cíle velkolepé, již po několika prvních kolech si ale celá soutěž uvědomila, že Innsbruck bude soupeř, proti kterému je výhra povinností. Během čtyřiceti tří zápasů nastřádal výběr kanadského kouče Daniela Nauda pouhých devatenáct bodů, což stačí přesně na poslední místo tabulky. Na jedenáctý Dornbirn ztrácí Žraloci deset bodů. Vypovídací hodnotu má i hodnota +/- celého týmu, která činí rovných -112 bodů.

V minulém utkání Innsbruck podlehl Grazu dva pět, čímž si připsal dvacátou porážku před domácími diváky. Za posledních pět zápasů si Rakušané připsali čtyři body za výhru v prodloužení nad Klagenfurtem a velice překvapivou porážku Záhřebu. Jinak se ale celkově týmu nedaří. Žralokům bude chybět v zápase pouze útočník Andreas Hanschitz.

Z tábora Innsbrucku zaznívají až téměř neuvěřitelná slova. „Tento systém je pro nás skvělý. Ve hře o vyřazovací boje nám stačí dvě vítězství, abychom se nakopli, a poté již máme reálnou šanci na play-off," prohlásil útočník Benedikt Schennach. Nutno podotknout, že Znojmo se v loňské sezoně dostalo do play-off taktéž bez jediného bonusového bodu v nadstavbě.

Z kabiny Orlů

Přesto, že Znojmo v pátek v Salzburgu vyhrálo, musí se spokojit se sedmým místem po základní části a o vstupenku do play-off se popere od úterka v desíti následujících zápasech. Jedním ze soupeřů v nadstavbě bude i nedělní soupeř z rakouského Innsbrucku. „V neděli dáme šanci některým našim juniorům,“ prozrazuje hlavní trenér Martin Stloukal. Do zápasu by tak mohli naskočit útočníci Michal Telesz a Jan Müller a obránce Jiří Tichý. Naopak „volno“ dostanou někteří zkušenější hráči. „Rozhodneme se teprve v den zápasu, kdo bude hrát a kdo ne. Mezi tyče se postaví Filip Landsman,“ pokračuje.

Ač je Innsbruck v tabulce poslední, výsledky vzájemných zápasů tomu tolik neodpovídají. Orli se Žraloky dokonce jednou prohráli po samostatných nájezdech. „Innsbruck dá do zápasu určitě všechno. Bude nadále hrát svůj systém. My se v dalších týdnech budeme zaměřovat hlavně na detaily,“ doplňuje Stloukal.

Stream

Zápas bude možné sledovat také na streamu zde.

6. kolo: Znojmo - Innsbruck 5:3
16. kolo: Innsbruck - Znojmo 6:5sn
30. kolo: Innsbruck - Znojmo 1:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Wolfgang Fussi #21, Gergely Kincses #33
Čároví: Michael Hofstätter #89, Attila Nagy #91

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl (Landsman) – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Kulmala, Stehlík, Sova, Bořuta – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Rožník, Bartoš, Beránek – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

HC TWK Innsbruck: Tragus (Machreich) - Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Padevilla, Stern, Lindner, Schennach V. - Schennach B., Bartlett, Höller - Echtler, Lemieux, Mössmer - Hanschitz, Fox, McGregor - Hörtnagl, Steiner, Steinacher.

Další zápasy 44. kola

EHC LIWEST Black Wings Linz - EC VSV