0:1, 1:1, 0:0
1/3
2/3

Velké drama se šťastným koncem pro Znojmo

<em>Innsbruck, Znojmo</em> - Oslabení hosté se na ledě Innsbrucku prosadili jako první, když na začátku utkání poslal svůj tým do vedení navrátilec do sestavy Jiří Beroun. Domácí sice v úvodu druhé třetiny srovnali, avšak na jejím konci vrátil vedení zpět na stranu Orlů Jan Šeda. V závěrečné části to bylo drama. Znojmo statečně drželo svůj jednogólový náskok, i když se muselo ke konci bránit ve čtyřech proti šesti hráčům soupeře, své vítězství si už udrželo. Také díky výtečnému výkonu gólmana Landsmana, který si navíc připsal asistenci u první branky.

Zdravotní stav v kádru Orlů si vyžádal další změny v sestavě. Na křídlo druhé formace se místo Müllera postavil navrátivší se Jiří Beroun, do třetí obrany se při absenci Štacha posunul Aleš Sova a po vleklých problémech po otřesu mozku byl poprvé alespoň na několik střídání připraven jako sedmý bek Kyle Wharton.

Orli vstoupili do zápasu tou správnou nohou. Po pěti minutách hry našel Vesa Kulmala dlouhým pasem najíždějícího Jiřího Berouna, který se dostal do úniku a svůj návrat do sestavy oslavil úvodním gólem. Asistenci u branky si připsal také brankář Filip Landsman. Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale nedokázalo využít přesilovku po vyloučení Lindnera a ve zbytku třetiny se naopak muselo dvakrát bránit v oslabení. Skóre však zůstalo stejné a Orli po dvaceti minutách vedli 1:0.

Domácí své věrné fanoušky v hale potěšili po přestávce. Ve 23. minutě dostal příliš prostoru Benedikt Schennach, měl čas zamířit a trefil se přesně do horního růžku Landsmanovy branky. Následovala série vyloučení a nejlepší pasáž domácích, při níž Hanschitz dokonce z dorážky trefil tyč. Znojmo chtělo získat vedení zpět na svou stranu, nevyužilo ale ani minutu trvající přesilovku pět na tři, v níž narazilo na dobře chytajícího brankáře Machreicha.

Větší klid na hole českého týmu tak přinesla až 39. minuta a akce, na jejímž počátku stála dlouhá Bořutova přihrávka na hůl Jana Šedy, který na útočné modré využil špatného postavení domácích beků, mezi nimi se dostal až před brankáře a vrátil vedení na stranu hostů.

Jak se později ukázalo, byl to rozhodující moment. Innsbruck v závěrečné třetině bojoval o body a měl skvělou příležitost k vyrovnání v závěru, kdy byl vyloučen Komínek, domácí odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem, poslední vteřiny dokonce proti třem. Znojemskou obranu v čele s Landsmanem už ale podruhé překonat nedokázali.

Daniel Naud (Innsbruck): Podali jsme dobrý výkon. Od začátku jsme hráli velmi pozorně v obraně a dokázali si vytvořit poměrně hodně šancí. Bohužel to na body nestačilo.

Martin Stloukal (Znojmo): Přijeli jsme sem pro dva body, takže úkol je splněn. Innsbruck pro nás je jeden z nepříjemných soupeřů, ale vyhráli jsme a můžeme domů.