Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Jsme připraveni lépe než loni. Nemáme se čeho bát, burcuje David Bartoš

Jsme připraveni lépe než loni. Nemáme se čeho bát, burcuje David Bartoš

Znojemskému odchovanci Davidu Bartošovi se příprava povedla. Ve třech domácích zápasech nastřílel čtyři branky. Nyní doufá, že se herní pohoda přesune i do ligy.

Jak hodnotíte přípravu?
Hned na rozehrání jsme narazili na Vladivostok z KHL. Ti šli z plné přípravy, takže to nebylo úplně ono. Proti Košicím to už nebyl špatný zápas a v Hradci jsme trochu tahali nohy. Ty dva poslední domácí zápasy se nám ale povedly a věřím, že to bude dobré.

Drážďanům jste dali čtyři branky, takže musíte být spokojeni?
Určitě. Nějaké chyby tam byly, ale dávali jsme si pozor, protože víme, že v Benátkách nehráli zrovna fair play. Měli jsme tam dobré pasáže a je dobré, že jsme potvrdili tu výhru s Budapeští.

Oproti předchozím sezónám těch přípravných zápasů ubývá. Letos jich bylo pouze šest. Vyhovuje vám to takhle?
Asi jo. Myslím, že nám to stačí. Hodně jsme trénovali, takže svým způsobem jsme se do tempa dostali. Trenéři to dobře naplánovali. Snad to splní účel.

Vám osobně se v přípravě poměrně dařilo. Ve třech domácích zápasech jste dal čtyři branky...
Jsem hlavně spokojený, že nám to funguje jako lajně. Nemusím se nikam hnát. Kluci na křídlech i beci to podrží. Teď jde jen o to, abychom to přenesli i do ligy.

Ve Znojmě jste zažil už poměrně dost kabin. Jaká parta se sešla letos?
Každý rok to je stejné, ve Znojmě to vždycky funguje. Jsem rád, že se vrátili někteří kluci, co tu byli dřív.

Už se těšíte na začátek EBEL?
Určitě! Ty týmy jsem přes léto po očku sledoval. Hlavně Ligu mistrů. Uvidíme ale, až s čím přijdou v lize. Tam je teprve poznáme.

Hned na úvod narazíte na Graz, který je z Ligy mistrů poměrně rozjetý...
Bude to hlavně o nás, jak budeme hrát. Loni se nám ten start zrovna nepodařil. Letos to vypadá lépe. Nemyslím si, že bychom se měli Grazu nějak bát. Když budeme hrát rychlý bruslivý hokej a nebudeme bláznit, tak to zvládneme.

V lize je letos lichý počet účastníků. Jak vnímáte, že bude mít vždy jeden tým volno?
Docela mě to překvapilo. Myslel jsem si, že budou chtít udržet sudý počet, ale asi ta jednání s potenciálními zájemci nedopadla. Je to škoda. Asi i vedení ligy by bylo radši, kdyby se hrálo celé kolo.