Fehérvár podruhé, Orli odjíždí k odvetě do Maďarska

ČT 2. 1. 2014
Znojemští hokejisté sbírají body pro přímý postup do play-off, k jistému postupu z první šestky jich musí získat šest. První dva mohou přibýt do tabulky již v pátek proti Fehérváru, kam Orli jedou potvrdit středeční vítězství 3:2.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
V bráně Čertů nyní dostává příležitost Zoltán Hetényi, který má zkušenosti z SM-Liigy a také z mistrovství světa. Zároveň byl prvním hráčem z Maďarska, který v SM-Liize hrál

Fehérvár v novoročním duelu podlehl Orlům, před domácími fanoušky tak má co odčiňovat. „Nechali jsme se příliš často vylučovat, dělali jsme zbytečné fauly. To nás stálo mnoho sil, které jsme v závěru nemohli využít na útok. Znojmo nakonec zaslouženě vyhrálo,“ uvedl hlavní trenér Fehérváru Marty Raymond. „Když se vyvarujeme zbytečného vylučování a budeme lépe využívat tlak před bránou, tak máme šanci na vítězství,“ dodal Raymond. Do sestavy se vrací Viktor Tokaji, který proti Znojmu ve středu nehrál, v bráně začne Zoltán Hetényi.

Orli zřejmě konečně našli recept na zvýšení střelecké potence. „Vše je o střeleckém prostoru, který si musí hráči udělat, než chtějí vystřelit. To je stejné například ve fotbale. Stříleli jsme přes hráče, ze špatných pozic. To už je snad za námi, teď už chybí jen to střelecké štěstí. V týmu jsou prostě hráči, kteří jsou pracovití a gól je pro ně plus. Pracovití jsou samozřejmě všichni, ale jmenovitě jsou to třeba Honza Šeda nebo Jirka Beroun. A pak jsou tu kluci, kteří jsou tu od toho, aby dávali góly, a oni je nedávají,“ líčil lodivod Orlů.

Znojemský kouč se rozpovídal také o přáních, která má na nadcházející zápasy. „Když uhrajeme v Maďarsku bod, tak budu rád. Líbilo by se mi, kdybychom zbytek zápasů vyhráli, ale tak stejně se může stát, že zopakujeme prosincovou šňůru čtyř porážek v řadě. Teď se budeme snažit dostat zpátky na vítěznou vlnu, snad se nám to povede,“ řekl znojemský trenér.

Jiří Režnar si pochvaloval také nové posily z Mladé Boleslavi. „David Pojkar hrál dobře, hlavně jsem jej znal ještě z dob extraligy. Kdo prošel Slávií pod vedením kouče Růžičky, tak hraje disciplinovaný hokej, to je i případ Davida. Tomáš Jiránek je zase mladý a důrazný hráč šikovný na puku. V Boleslavi byl trochu upozaděn staršími hráči, kteří hrají takový ten český styl,“ popsal Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 6 6 1 0 37:37

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Sapa Fehérvár AV19
pozice v tabulce 6. 9.
body 46 39
aktuální forma Znojmo - Fehérvár 3:2
Innsbruck - Znojmo 3:1
Znojmo - Linz 5:2
Znojmo - Fehérvár 3:2
Lublaň - Fehérvár 2:3
Fehérvár - Vídeň 5:3
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 42 bodů (14 + 28) Frank Banham, 38 bodů (15 + 23)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 23 bodů (6 + 17) Richard Jackman, 17 bodů (3 + 14)
brankář Sasu Hovi (91,1%) Zoltán Hetényi (91,7%)
využití přesilovek 22,09 % 17,45 %
úspěšnost oslabení 82,53 % 79,27 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#2 Igor Dremelj (IIHF), #23 Stefan Siegel (EBEL)
Čároví rozhodčí:#73 Andreas Hütter (EBEL), #72 Damir Rakovic (IIHF)

Sestavy z posledních zápasů

Landsman (Hovi) – Pavlikovský, Pojkar, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Havlík – Podešva, Pucher, Jiránek – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Beránek – Finsterle.
Hetényi Z. (Bálizs) – Sertich, Szirányi, Orbán, Jackman, Hetényi P., Varga, Pozsgai, Kiss – Naglich, Sarauer, Banham – Kovács, Sikorcin, Magosi – Benk, Tóth, Mihály – Nemes, Vincze.