Duba s nulou, Uram dva góly, Slavia stále bez výhry

Aktuální zprávy
PO 22. 9. 2003
Z n o j m o - Dobrý kolektivní výkon celého mužstva přinesl zasloužené vítězství, podtržené první extraligovou nulou <b>Tomáše Duby</b>. Obě branky Znojma vstřelil Marek Uram a obě byly trochu šťastné. První po nepředvídatelném odrazu od spoje na plexiskle, druhou po odrazu od mantinelu přímo před odkrytou branku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 „Ta moje dnešní první ostrá nula je super. Je to takový bonbónek na který se každý gólman těší a užívá si ho. Kluci hráli dnes supr dozadu. Dávali jsme si větší pozor na obranu, a tak se nedělaly takové chyby jako v Pardubicích. Snad jsme se poučili, včetně mě, protože já jsem tam mohl taky podat lepší výkon. Jsem rád, že jsme to dnes dokázali i kvůli divákům tady,“ viděl utkání mladý znojemský brankář. Jeho výkon si pochvaloval i hlavní trenér Pavel Pazourek: “I když to byla dnes dobrá kolektivní práce celého mančaftu, Tomáš si tu nulu za svůj výkon zasloužil. Je velmi poctivý a pracovitý hráč a myslím si, že má šanci se ještě zlepšovat.“

Obavy ze soupeře, se kterým se více bojuje než hraje hokej, vyjadřoval jediný střelec zápasu Marek Uram: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas a že kdo dá první gól, bude mít velkou výhodu. Naštěstí, s pomocí náhody, jsme to byli my. Slavia hraje nepříjemný důsledný hokej s dobrou obranou. Je hrozně těžké se proti nim prosadit. Slavia se teď trápí a jsme rádi, že se zrovna na nás nechytla.“

Znojmo má již mnoho sezón problémy s rozjezdem v soutěži. Trápí ho produktivita i když si vytváří dostatek příležitostí. Příčiny se snažil najít asistent trenéra Milan Kastner: „Neproměňování šancí je v prvé řadě otázka psychiky. Když se hráči daří a padá mu to tam, tak si dovolí daleko víc. Taky častěji střílí. Pokud se nedaří, hledá si každý výhodnější pozici, přihrává, místo aby střílel a z toho dnes už mnoho gólů nepadá. Naopak mnoho jich padá docela náhodně, když soupeře něčím překvapíte. Jako třeba dnes po nepředvídaném odrazu od plexiskla.“ Do dalších bojů ale zůstává optimistou: „Je začátek sezóny a doufám, že dnešní vítězství bude odrazový můstek k tomu, že získáme klid a začneme doma předvádět takový hokej, jaký jsme hráli třeba v přípravě.“