Vojtěch Němec: Nabídku Znojma jsem přijal i díky Tomáši Svobodovi

Aktuální zprávy
ÚT 19. 5. 2020
Sedm sezón strávil v rivalském týmu Komety Brno, s níž na znojemské půdě získal i pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Teď se Vojtěch Němec ocitá na druhé straně barikády a doufá, že ho znojemští fanoušci přijmou stejně dobře jako před rokem jeho spoluhráče Tomáše Svobodu.

Minulou sezónu jste strávil v Plzni. Jak se vyvíjel váš přestup do Znojma?
Byl jsem rozhodnutý, že se chci vrátit domů na jižní Moravu a být s rodinou. Poslední tři sezóny jsem strávil v Čechách, kde už to bylo ubíjející. Věděl jsem, že chci za každou cenu domů. Dlouho to vypadalo, že s hokejem skončím úplně. Nevěděl jsem, jestli o mě někdo bude mít zájem. Nakonec se ozvalo Znojmo a po pár sezeních s Pavlem Oherou jsme se dohodli na spolupráci, na kterou se už velice těším.

Za Orly jste ještě nehrál, ve Znojmě jste se ale představil v dresu Komety v zápase o pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Vzpomínáte si na to utkání?
Máte pravdu, zatím jsem Orly a znojemské fanoušky zažil jen z druhé strany. Na ten zápas si pamatuji velice dobře. Ve Znojmě jsme vyhráli 3:1. Na stadionu byla úžasná atmosféra. V hojném počtu dorazili Komeťáci i znojemští fanoušci, byl plný dům. Doufám, že budou fanoušci v následující sezóně podporovat Orly stejně jako tenkrát a že jim na oplátku budeme dělat jen radost.

V Brně jste hrál v jedné pětce s Tomášem Svobodou. Probírál jste s ním svůj přestup do Znojma?
Ano, Tomáš měl na mé rozhodnutí velký vliv. Hodně jsem s ním konzultoval, jak to ve Znojmě vypadá a na co se mám připravit. On mi Znojmo vylíčil jen v pozitivních barvách. Oba navíc bydlíme v Pohořelicích, takže jsme domluveni, že budeme na tréninky jezdit společně.

Těšíte se na to, až si spolu opět zahrajete?
Samozřejmě. Doufám, že navážeme na časy v Brně, protože tam jsme spolu měli jednu z nejlepších sezón. Pevně věřím, že i ve Znojmě budeme předvádět kvalitní hokej a fanoušci mě přijmou stejně dobře jako Tomáše.

Znal jste před příchodem do Znojma ještě nějakého dalšího hráče?
Třeba Radima Matuše, který nosí moje číslo, si pamatuji ještě z doby, kdy hrál v Třinci. Osobně znám Aleše Sovu nebo Petra Mrázka, kteří ve Znojmě strávili loňskou sezónu. Další kluky moc ne. Těším se ale na to, až je poznám a zase si rozšířím obzory.

Máte vymyšleno, jaké číslo si místo vaší obvyklé třiapadesátky vyberete?
Už mám nahlášenou jedenáctku. Začínal jsem s ní jako malý kluk. Měl jsem ji od žáčků až po juniory a teď se k ní opět vrátím.

Jak zatím probíhá letní příprava? Ovlivňují ji nějak omezení způsobená pandemií koronaviru?
Trénování probíhá standardně. Po sportovní stránce nás nic neomezuje. Jediným problémem je, že nemůžeme do šatny. Na trénink přicházíme už převlečení a po tréninku nemůžeme do sprch. Osobně si myslím, že pokud spolu můžeme trénovat v uzavřených místnostech, tak by otevření šaten nemělo vadit. O tom ale nerozhodujeme my, a tak nám nezbývá než respektovat rozhodnutí vlády.

NEWSLETTER