David Pazourek: Nejsem střelec

Aktuální zprávy
ÚT 4. 12. 2001
Útočník <b>David Pazourek</b> nezažívá příliš vydařenou sezónu. Bojuje, snaží se, ale branky pořád nepřicházejí. Trenéři ho přeřadili do čtvrté řady. Člen někdejší úderné formace Pazourek - M. Procházka - Fink však věří, že lepší časy ještě přijdou.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 "Patrik Fink je zraněný a tím se snížila údernost naší řady. Že se mi nedaří je řeč čísel. Kdybych věděl, jak to změnit, tak s tím něco udělám," říkal smutně David Pazourek, jenž v Plzni nastoupil ve čtvrté formaci vedle Miroslava Baruse a Petra Kumstáta. Vynutil si jeden faul, jednou se dostal do slušné střelecké pozice a při jeho přítomnosti na ledě uháněl na Bartu samotný Miroslav Barus. Čtvrtá řada se dostávala na led pravidelně skoro po celý zápas, přesto by v ní Pazourek nerad zůstal dlouho. "Doufám, že to nebylo napořád a že se do třetí řady zase vrátím a zahraju si přesilovky," věří.

Letos se mu střelecky nedaří, za 29 zápasů se trefil do černého pouze dvakrát a ke gólům přidal pouze šest asistencí. V létě jsem dal v přípravě pět branek v jedenácti zápasech, to ještě celkem ušlo. Teď je to úplná katastrofa. Střílet branky je můj dlouhodobější problém, ale tohle je opravdu moc," svěřoval se se svými pocity Pazourek.

Pazourek se snaží na tréninku více střílet, ale jeho střelecká impotence pořádně mává jeho sebevědomím. "Snažím se na tréninku, ale nic moc velkého s tím neprovedu. Nejsem střelec," konstatoval. Protože se nedaří podle představ ani Pucherovi s Uramem, dívá se Znojmo na elitní osmičku zespoda. "Uram s Pucherem měli loni výbornou formu. Něco takového se neopakuje každý rok. Myslím, že na určitý pokles mají právo."