Orli Znojmo Orli Znojmo

Kluci mi po šestém gólu říkali, ať už jdu domů, směje se střelec Jan Bulín

Kluci mi po šestém gólu říkali, ať už jdu domů, směje se střelec Jan Bulín

Pohledy znojemského fanouška byly v neděli upřeny především na derby s Vídní, ovšem ještě předtím se na zimním stadionu odehrálo něco málo vídaného. Strůjcem onoho "divu" se stal útočník staršího dorostu Jan Bulín, jenž během úvodních čtrnácti minut utkání s Miskolcem vsítil šest gólů! „Vstřelit double hattrick v jedné třetině...to se mi stalo poprvé,“ netajil se Bulín.

Excelentní jízda mladého centra odstartovala v čase 2:41, o necelých dvanáct minut později již na časomíře svítil stav 6:0 a diváci jen v úžasu kroutili hlavami. Všech šest tref totiž zařídil pouze jediný střelec – Jan Bulín. „Kluci mi říkali, že už to stačí, že mám jít domů. A samozřejmě se smáli a divili se, co to se mnou dneska je,“ popisoval po utkání šťastný střelec, kterému přišel po utkání gratulovat i prezident klubu pan Pavel Ohera. Jen pro pořádek, svou sedmou branku přidal znojemský odchovanec ještě na konci druhé třetiny.

„Už si ani nevybavuji všechny góly, ale nejvíc mi uvízl v paměti asi ten z trestného střílení. Před ním mě soupeř sekl přes ruku, takže tam mám hematom a ještě teď odjíždím do nemocnice. Ve hře mě to ale neomezovalo, zaledoval jsem si to a obvázal, takže bez větších potíží,“ prozradil Jan Bulín těsně po utkání, na které bude mít i bolestivou vzpomínku. A co jej čeká za jeho heroický počin? „Předpokládám, že přijde pokuta. A pak ještě určitě nějaká buchta pro ostatní kluky,“ naznačuje útočník na čem “ujíždí“ znojemská kabina staršího dorostu.

Ale pozor! V podání znojemské hokejové naděje se nejedná o ojedinělý výkon. Jan Bulín je druhým nejproduktivnějším hráčem celé mezinárodní Erste Bank Juniors League. Ve třiadvaceti zápasech nasbíral plných čtyřicet devět bodů. „Jasně, že se někdy podívám i na tabulku produktivity, samozřejmě to potěší. Ale spíš mě zajímá ta týmová. Přeci jen jsme jedno mužstvo, bez podpory spoluhráčů bych jen těžko něco dokázal,“ říká skromně znojemská “15“.

Jan Bulín

Starší dorostenci Orlů měli o víkendu velmi náročný program, který čítal hned dvě domácí utkání. V důležitém sobotním duelu, v němž šlo o přímý souboj o sedmou příčku v divizi A zaručující postup do play-off, však znojemští mladíci padli. „Zápas s LA Stars (zástupce hokejové akademie v St. Pöltenu) byl pro nás velmi důležitý, v něm šlo o hodně. Vyhrát se nám ale bohužel nepodařilo. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že máme náskok a není se čeho bát, ale pak bylo během tří minut a tří inkasovaných gólů po nadějích,“ vrátil se šestnáctiletý útočník k předchozí smolné prohře 2:4, která zasadila tvrdý direkt šancím na vyřazovací boje.

„Musím přiznat, že po sobotní prohře byla atmosféra v kabině hodně bídná. Moc dobře jsme si uvědomovali, že jsme si možná definitivně zavřeli cestu do play-off. Je tam ještě nějaká šance, ale to by nám musely nahrávat do karet i výsledky našich soupeřů,“ nastiňuje další možnosti mužstva Jan Bulín. Nedělní duel s maďarským celkem však ani tak jihomoravští hokejisté nechtěli vypustit. „Miskolc byl za námi a my jsme už šli do zápasu s tím, že musíme vyhrát. Nechtěli jsme ztratit osmou příčku v tabulce. Naštěstí pro nás rozhodla už ta první třetina.“

Znojemští hráči se pohybují na mezinárodní scéně EBJL druhým rokem, pro většinu hokejových fandů je však zatím velkou neznámou. „Je to kvalitní soutěž. Důrazná. Hraje se víc do těla a více se bruslí, což je dáno i tím, že se v lize pohybuje hodně Kanaďanů a Rusů. Oproti české soutěži je EBJL méně technická, ale zase na druhou stranu rychlejší,“ představuje ligu mladý střelec. Hráči navíc využívají možnosti poměřit síly s celky ze sousedních zemí, v rámci zápasů jezdí nejen do Rakouska, ale i Maďarska a Slovinska.

Samotné trochu náročnější cestování za vzdálenějšími soupeři neberou hráči jako nějakou zásadní přítěž. Spíše naopak. „Cestování je super. S klukama se v autobuse zasmějeme. Jezdíme i na víkendové tripy, přespíme někde v hotelu, takže je to i vytržení z nějakého stereotypu,“ uzavírá Jan Bulín.