Tomáš Jakeš: Chomutov? Kdo u toho nebude, přijde o hodně

Rozhovory
PÁ 31. 3. 2023
Orli úspěšně překročili i čtvrtfinále a jsou mezi nejlepší čtveřicí 2. ligy. Série s Valašským Meziříčím se vydařila po všech směrech. Ofenzíva nastřílela za tři duely osmnáct branek a defenzíva inkasovala jen v jednom případě z přesilovky. Vrásky můžou trenérům dělat právě jen zbytečná vyloučení.

I druhá série v play-off s Valašským Meziříčím skončila jednoznačně a v nejrychlejším možném čase 3:0 na zápasy. Byla v něčem jiná oproti té s Novým Jičínem?

Určitě byla jiná. Valašské Meziříčí hrálo jiný systém a to je pro nás to nejlepší. Tyto těžké zápasy, kdy soupeři hrají jinak, nás posouvají dál. První třetina třetího zápasu byla z našeho pohledu zakřiknutá, soupeř hrál s vědomím konce sezóny a na hraně svých možností. Nakonec se to ve druhé třetině zlomilo a my se můžeme chystat na semifinále.

Ve třech zápasech čtvrtfinále jste inkasovali jedinou branku. To že defenzíva funguje, je před vrcholem sezóny potěšující…

Může se zdát, že série s Valašským Meziříčím byla snadná, ale není tomu tak. Samozřejmě první zápas byl z naší strany uragán, druhé utkání na ledě soupeře ale nebylo vůbec snadné. Věděli, že to může být jejich strany poslední domácí utkání, takže bojovali a hnali je fanoušci. Na Valašsku bylo skvělá atmosféra. Postupový zápas byl také složitý, až po vyjasnění drobností, zlepšeném pohybu se to zlomilo. Takže ano 3:0 na zápasy, ale lehké to nebylo.

Největší kaňkou na vašem výkonu jsou častá vyloučení. Ve druhém utkání sedm trestu a ve třetím špatná střídání, vyhazovaní puků do hlediště. Čím si to vysvětlujete?

Šlo o nedorozumění, což se ale v další části play-off nesmí stávat a my se na to musíme podívat. Zaměříme se na to, protože je to prostě oslabení a ty v play-off vždycky rozhodují zápasy.

V západní skupině odpadli někteří favorité už v osmifinále. Chomutov sehrál sérii na pět zápasů. Jak to na vás působí?

Favoritů na západě bylo více. Často rozhoduje domácí prostředí, nevíme, jaké měli hráči zdravotní problémy. My se na to díváme s pokorou. Těšíme se, až v to neděli všechno začne. Budeme rádi za plný stadion, protože semifinále s Chomutovem je zase další level. Kdo u toho nebude, přijde o hodně.

Rychlý konec série znamenal opět zápasový výpadek. Je to pro tým vlastně výhoda, že znovu vypadnou z tempa?

Je to individuální. Každý hráč to má jinak. My normálně trénujeme, kluci se zaměřují na kvalitní regeneraci, dostali i nějaké volno. Od začátku sezóny je tým velmi často pospolu, takže jim určitě přijde vhod si od sebe i odpočinout. Kabina je jedná velká rodina a i když nejsme na ledě, tak potkáváme fanoušky, kteří nás pozdraví na ulici, mluví s námi a podporují nás a i to k tomu všemu patří.

V play-off absentuje obránce Vojtěch Kloz. Bude k dispozici v semifinále?

Vojta se s námi připravuje. Je s námi v kabině, je nadále součástí mužstva, a i když není na ledě, jeho zkušenosti a slova v kabině fungují. Je aktuálně jedno, jestli je na ledě, na střídačce nebo v kabině. Každý hráč má svojí pozici, kterou má nějak určenou, všech pětadvacet hráčů je důležitých a na tom si zakládáme.

NEWSLETTER