Martin Podešva: Připadá mi, jako bych přišel do známého prostředí

Rozhovory
PÁ 29. 5. 2020
Ve znojemském dresu se Martin Podešva poprvé představil v sezóně 2010/2011. Od té doby se na jihu Moravy zapsal mezi známé tváře, mimo jiné byl součástí party, která v EBEL dokráčela pro stříbrné medaile. Nyní se jednatřicetiletý útočník objevil ve Znojmě počtvrté, přičemž jeho příchod byl netradiční.

Do Znojma se vracíte už počtvrté. Co vás sem vždy tak táhne?
Ve Znojmě jsem přibližně strávil šest let, vždy jsem to tady měl rád. Co se týče zdejšího hokeje, tak znám snad všechny, kteří se kolem něj tzv. motají. Kamarády mám také ve městě, takže jsem se do Znojma rád vrátil.

Vracíte se po třech letech. Co se tady změnilo?
Samozřejmě spoluhráči a trenér. (s úsměvem) Myslím, že jádro je tady pořád stejné. Ještě nemůžu konkrétně říct, co se změnilo. Jsem tady teprve krátce. Připadá mi však, jako bych přišel do známého prostředí.

Co bylo klíčovým faktorem návratu do Znojma?
Přes facebook mi napsal jeden kamarád, zda bych se nechtěl vrátit. Řekl jsem mu, že to tady mám rád, a že bych se rád vrátil. Pravděpodobně se o mně zmínil u vedení. Následně mi volal Pavel Ohera. Domluvili jsme se docela rychle.

Nyní máte za sebou třetí týden přípravy. Jak vám svědčí?
Loni jsem si dělal letní přípravu sám, takže to pro mě byla změna, že jsem musel nastoupit a dělat věci, které se mi řeknou. Zatím s tím nemám žádný problém. Co mi trenér Berka řekne, to udělám.

Znojmo je od nové sezóny přihlášeno do 2. české ligy. Jak jste na to připraven?
Do Znojma jsem šel s tím, že by se EBEL nemusela hrát. Připravený na to jsem. Tedy alespoň doufám. (se smíchem)

Po odchodu jste působil také ve Vsetíně. Jak byste porovnal jejich a znojemské fanoušky, v čem jsou odlišní?
Řekl bych, že vsetínští jsou trochu bouřlivější a emotivnější. Ve Znojmě samozřejmě také fandí, ale více to berou s nadhledem. Každopádně jak ve Znojmě, tak ve Vsetíně jsou dobří fanoušci.

NEWSLETTER