První proti třetímu. Do Znojma přijde Vyškov

Naši soupeři
ÚT 10. 1. 2023
První domácí utkání v novém roce svede dohromady dva nováčky druholigové východní konference. Znojmo na svém ledě přivítá Vyškov, půjde tak o souboj prvního týmu se třetím v tabulce. Zápas začíná v Nevoga aréně v 18:00.

Na Orly čeká v nadcházejících zápasech přeci jen nová situace. Dvojice nejzkušenějších hráčů Tomáš Svoboda a Jan Hruška dočasně hostuje v Pardubicích, zkušenosti s CHANCE ligou sbírají střídavými starty také Dominik Sklenář ve Slavii a Lukáš Adámek v Přerově. O to více prostoru tak dostávají další hráči kádru.

V sobotním duelu na ledě Kopřivnice z toho bylo velké drama a úžasný obrat Znojma ve třetí třetině ze skóre 0:4 až k vítězství v samostatných nájezdech. Vyškov ve stejný den triumfoval 3:1 ve Valašském Meziříčí a má aktuálně na kontě tři výhry v řadě.

Tým soupeře táhne ex-znojemský útočník Tomáš Komínek, který je sedmým nejproduktivnějším hráčem východní konference s 31 body za 19 gólů a 12 asistencí. Skvělou formu nabral nyní v lednu, v posledních dvou utkáních si připsal hned pět bodů. Mimochodem, prvních šest hráčů tohoto žebříčku je ze Znojma.

První vzájemný zápas sezóny jasně ovládli Orli, kteří doma zvítězili 7:0. O poznání vyrovnanější střetnutí se odehrálo ve Vyškově, kde Jihomoravané odváželi tři body po boji za výsledek 5:3.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Michael Kohoutek
Čároví rozhodčí:Marek Bubela, Marek Čelechovský

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík (21. Groh) – Jenáček, Zukal, Stránský, Kloz (A), J. Sedláček, Mareš, Remta – Nižnikov, P. Beránek, O. Svoboda, Kotrba, P. Čermák, Köver, Adámek, M. Špaček, Pigl, Šťovíček (C).
Hokej Vyškov:Šarman (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Tomajko, Kořenek, Vašíček, Lekeš, Komínek (A), Janeček, Čuřík (A), Snášel, Popelka, Weintritt.
NEWSLETTER