Soupeře jsme utahali. Na něčem se to projevit musí, když chodí i do práce, ví Podešva

Rozhovory
NE 27. 9. 2020
Martin Podešva sice vynechal středeční zápas proti Hodonínu, avšak do sobotního utkání proti Novému Jičínu se vrátil se vší parádou. Do statistik se zaznamenal třemi body.

Tým si připsal další výhru. Ta se ale nerodila jednoduše, že?
Nastoupili jsme do utkání dobře. Měli jsme tam dost šancí, ale podařilo se nám dát pouze jednu branku. Soupeř vyrovnal z první příležitosti, pokud se to tak dá nazvat. Pak přišlo drobné zaváhání od nás a Jičín potrestal nařízené trestné střílení. V té druhé třetině jsme se trápili, ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Utahali jsme je.

Ta únava byla na soupeři ve třetí třetině hodně znát...
Tak my jsme profíci, hodně trénujeme. Oni chodí ještě k tomu do práce. Musí to se to někde projevit.

Vy jste se v zápase prosadil dvěma brankami a asistencí. V týdnu jste toho přitom moc nenatrénoval...
Byl jsem pár dní doma, ale od středy jsem se začal normálně připravovat. Dneska se mi hrálo dobře, ale důležité je, že se to povedlo týmu a máme tři body, které jsme chtěli.

Co říkáte po třech zápasech na úroveň druhé ligy?
Čekal jsem to. Už jsem tu soutěž kdysi dávno hrával. Jsme favorité. Ti soupeři s námi nemohou hrát hokej, tak pouze brání. Pro nás je to těžké. Když nedáme na začátku ty šance, tak se pak trápíme. Nedej bože, když tam soupeři něco padne, pak nás to stojí dvakrát tolik sil. Musíme se s tím popasovat. Máme tolik zkušených hráčů na to, abychom vyhrávali všechny zápasy.

To zázemí na venkovních stadionech bude asi horší, že?
Zatím jsme byli jenom v Kopřivnici, kde měli opravený stadion, takže nedokážu soudit. Nebylo to tam vůbec špatné. Loni jsem byl ve slovenské extralize v Detvě a tam to zázemí bylo ještě horší než v Kopřivnici.

Jak se vypořádáváte s tou situací, kdy nevíte, jestli příští zápas vůbec bude a pokud ano, kolik diváků na něj bude smět?
Pro všechny je to stejné. Snažíme se tím nezaobírat. Těšíme se na každý zápas, co bude.

Jak se vůbec zrodila myšlenka vrátit se po třech letech do Znojma?
Bavil jsem se s kamarádem, kterýmu jsem říkal, že bych se do Znojma rád vrátil. Nějak se to dostalo tady na zimák a po domluvě s panem Oherou jsem zpátky.

Změnilo se tu od té doby něco?
Přišel jsem do známého prostředí. Vyměnilo se tu pár kluků, jsou tu noví trenéři. Jirka Beroun je vlastně můj bývalý spoluhráč. Ale jinak jsem se vrátil vlastně domů.

NEWSLETTER