Orli ve čtvrtek letí do Feherváru. Zajistí si play-off?

Naši soupeři
ST 26. 2. 2020
Již ve čtvrtek by se znojemští hokejisté mohli radovat z postupu do play-off. Pokud v předposledním zápase nadstavby zvítězí na ledě Feherváru a Innsbruck doma neuspěje nad Linzem, tak nebudou chybět mezi nejlepší osmičkou letošní sezóny.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Na straně znojemského fanouška to vypadá více než příznivě. Do konce nadstavby se musí odehrát pouhé dva zápasy a Orli se aktuálně nachází na poslední postupové příčce zaručující play-off. Na čtvrtý Innsbruck, který v dalších zápasech čeká Linz a Villach, mají svěřenci Miroslava Fryčera náskok jednoho bodu a v zádech lepší vzájemnou bilanci. Na pátý Fehervár se dívají již s pětibodovým nadhledem.

Čtvrteční zápas však zajisté nebude vůbec snadný. Ačkoliv Fehervár má v této chvíli k play-off daleko, tak se o účast bude prát až do poslední chvíle. Orli ke všemu s maďarským soupeřem nezvládli poslední tři zápasy, jen dvakrát se vzmohli na bodový zisk po prodloužení.

Znojemským hráčům by naopak mohla nahrávat horší forma Feherváru. Ten z uplynulých třech duelů získal jediný bod, když naposledy padl doma s Villachem 3:4 po základní hrací době. Předchozí dvě prohry přišly na ledě Innsbrucku (2:5) a Dornbirnu (2:3).

Naopak Orli po pomalejším začátku nadstavby zabrali. Z uplynulých čtyřech zápasech vydolovali devět bodů, postupně si vyšlápli dvakrát na Innsbruck, naposledy doma zvítězili nad Linzem 6:4. Jediný neúspěch tak přišel na ledě Villachu, kde se dostavila prohra 1:2 krátce po skončení základní hrací doby.

Co tak Orlům zajistí čtvrteční místenku do vyřazovacích bojů? Pokud nad Fehervárem zvítězí za tři body a Innsbruck s Linzem uhraje jeden a méně bodů. Znojemští hokejisté by se dále mohli posunout také po výhře v prodloužení, Innsbruck by však nesměl doma bodovat.

Statistické okénko

  • Fehervár se při pohledu na play-off nemůže spoléhat jen na sebe. Nejprve ze všeho potřebuje tříbodovou výhru nad Orly, zároveň Innsbruck musí ztratit body s Linzem.
  • Úvodní vzájemný zápas v nadstavbě vyhrál Fehervár, který si zajistil dva body po výhře 3:2 v prodloužení.
  • Anthony Luciani proti Villachu stanovil klubový rekord v EBEL po základní části. Aktuálně se pyšní 61 body za 17 branek a 44 asistencí. Na vylepšení bilance mu zbývají dva zápasy.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:M. Nikolic, Piragic
Čároví rozhodčí:Gatol, Rezel

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Bořuta, Čermák, Doherty, Sova, Novák, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš, Bartoš, Beránek – Gago, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles.
Hydro Fehérvár AV19:Ouzas – Kaijomaa, Campbell, Stipsicz, Tikkanen, B. Szabo, Harty – Erdely, Sarauer, Kuralt – Koger, Metsavainio, Sarpatki – Yogan, Timmins, Girard – K. Szabo, Reisz, D. Szabo.
NEWSLETTER