Miroslav Fryčer: Takové vítězství nakopne naše sebevědomí

Rozhovory
SO 25. 1. 2020
Dlouho to v pátek večer s orlími vyhlídkami na přímý postup do play-off nevypadalo dobře. Zápas proti Grazu znojemští hráči museli vyhrát, nemohli ale najít recept na obranu soupeře. Nakonec v posledních třinácti minutách dali čtyři góly. „Někdy to tak bývá. Jste za de*ila a za pár minut se smějete," hodnotí s úsměvem trenér Miroslav Fryčer.

Z domácího zápasu s Grazem odcházíte jako vítězové, dlouho to ale bylo marné dobývání soupeřovy branky. Jak zápas hodnotíte?
Měli jsme problém sami se sebou. Vynikající Dominik Groh v brance nás držel nad vodou celý zápas. Prvních 40 minut jsme se absolutně nemohli najít, pak tam naštěstí padl víceméně náhodný gól od Vopelky. Možná to bylo nervozitou nebo i tím, že někteří kluci se nám vrací po zranění a nemůžeme čekat, že budou v takové formě, v jaké hráli předtím. Bereme ale tři body a jedeme dál.

Třináct minut před koncem jste prohrávali o gól a byli na hraně vyřazení z boje o přímý postup. Takový zvrat musí tým nakopnout, souhlasíte?
Nešlo nám to, ale stále jsme si věřili, že s utkáním můžeme něco udělat a naší kvalitou výsledek zvrátit. Hlava dělá 80 procent výkonu a to se potvrdilo. I kvůli takovým obratům je hokej krásný.

K obratu dnes gólově zavelel Lukáš Vopelka, nedávná posila z Hradce. Jste rád, že se prosadil právě on?
Ono posila je takové ošidné slovo... Je to kluk, který talent má, hlavně byl ale k dispozici v momentě, kdy jsme potřebovali hráče. Jsme rádi, že se dnes trefil, ale jeden gól nedělá sezónu.

V posledním kole základní části hrajete v neděli v Bolzanu. K postupu potřebujete nutně zvítězit. Jaký to bude zápas?
Blíží se konec základní části, přituhuje, zápasy už mají prakticky formu play-off. Myslím si, že toto vítězství, ať už bylo jakékoliv, nakopne naše sebevědomí. Navíc zápasy se teď hrají opět v normálním tempu, není to blázinec jako přes Vánoce. To nám může pomoct dobít baterky a pro hráče, kteří jsou zranění, dostat se zpět do formy.

Existuje šance, že by se v nedělním duelu nebo v nejbližší době vrátil někdo ze zraněných hráčů?
To se snad asi spíše vrátí sníh... My jsme rádi za to, že zpět v sestavě jsou Radim Matuš s Patrikem Novákem. Ten sice dnes ještě hodinu před zápasem nebyl v zápise, ale to bylo spíš nedorozumění. Na návrat dalších hráčů to aktuálně v nejbližší době nevypadá.

NEWSLETTER