Šestá zahraniční posila! Orlí útok doplňuje Kanaďan Cameron Braes

Aktuální zprávy
SO 26. 5. 2018
Orli představují další zahraniční posilu, v pořadí již šestou. Na jih Moravy putuje kanadský útočník Cameron Braes, pro něhož půjde teprve o druhou sezónu na evropském ledě.
Cam Braes

Braes pochází z provincie Britská Kolumbie na samotném západě Kanady. V místní nejvyšší juniorské lize také odehrál svoji první sezónu mezi juniory, následně se vydal na cestu do jedné ze tří nejprestižnějších juniorských soutěží světa vůbec - Western Hockey League. V ní se usadil stabilně na pět let a během tohoto působení nasbíral 240 bodů ve 350 utkáních.

Následujících pět let Braes odehrál v nejvyšší univerzitní kanadské lize a po zvládnutí studia na univerzitě v New Brunswicku v loňské sezóně poprvé vyzkoušel seniorský hokej na evropské půdě. V dresu Thurgau ve švýcarské NLB odehrál 51 zápasů s bilancí 55 kanadských bodů. "Ve Švýcarsku se ukázal ve velmi dobrém světle. Hned v první sezóně mezi seniory vstřelil 25 branek v základní části a na dalších 22 nahrál,“ poodhaluje sportovní manažer Rostislav Dočekal. "Jde o velmi komplexního útočníka, který může hrát na pozici centra i křídla. Cameron je zároveň velmi dobrý bruslař, který umí dávat góly. Má před sebou budoucnost," věří Dočekal.

Cameron Braes je už šestou zahraniční posilou pro nadcházející sezónu, celkově pak jedenáctou. "Kádr máme v tuto chvíli uzavřený, přičemž budeme reagovat na vstup do soutěže. Je možné, že v průběhu základní části nějaké změny ještě nastanou,“ doplňuje Dočekal.

Hattrick Camerona Braese proti Oltenu:

NEWSLETTER