S novým rokem se do Znojma přižene Linz. Vstup na důležitý duel za 50 Kč!

Naši soupeři
PO 31. 12. 2018
Znojemští hokejisté se podruhé během pouhých pěti dní postaví svému přímému konkurentu v boji o postup do vysněného play-off. Linz stále disponuje náskokem, z něhož mohou Orli podstatný díl odkrojit v úterý od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pouhých šest bodů. Jen tak malý rozdíl je mezi šestým Linzem, jehož tato pozice rovnou katapultuje do play-off, a osmým Znojmem. Boj o elitní šestku se přiostřuje, ve hře o tuto metu je ale ještě daleko více týmů. Černá křídla udělala důležitý krok v neděli, kdy zvítězila na ledě svého dalšího přímého soka z Fehérváru. Dala si tak alespoň slabou náplast na předchozí zpackaný zápas právě s Orly. Odveta ale přichází záhy, již na Nový rok se Linz předvede na jihu Moravy.

Svěřenci amerického kouče Troye Warda zvítězili ve dvou svých venkovních střetnutí v řadě (ve Vídni a Fehérváru). Navíc již ve čtyřech hrách za sebou neinkasovali v oslabení, v této statistice Linz kraluje všem týmům v lize. „V současné fázi soutěže už je jedno, kde hrajete. Musíme přečkat úvodní tlak a potom se přehodit na náš systém,“ plánuje trenér Ward.

Jihomoravané zvládli na konci roku 2018 dva venkovní zápasy. V pátek v Linzi brali všechny tři body, v nedělním derby s Vídní ale nedokázali proti dobře připravenému soupeři skórovat. „Musím před kluky smeknout, protože Vídeň hrála fantasticky. Jsme neskutečně unavení, protože hrajeme už několik zápasů na tři útoky, ale i tak jsme byli soupeři po většinu zápasu vyrovnaným soupeřem,“ nechal se po utkání slyšet lodivod Znojma Miroslav Fryčer, jenž se po trestu vrátil na trenérskou lavičku.

Nepříjemnou zprávou je, že znojemská marodka se vyprazdňuje jen velmi pomalu a nedá se očekávat, že se situace do úterý výrazně změní.

Přijďte do znojemské arény a podpořte Orly i v novém roce 2019. Zaplňme společně tribuny a vytvořme tu pravou domácí atmosféru! Klub se navíc v tomto důležitém duelu rozhodl snížit cenu vstupenek na 50 Kč! Ty budou k dostání před zápasem na pokladnách, které se otevírají v 15:30. Zimní stadion se otevře 45 minut před úvodním hvizdem, prosíme fanoušky, aby se dostavili včas, a vyhnuli se tak případným frontám. Vstup na stadion budou doprovázet důkladnější kontroly z důvodu bezpečnosti všech návštěvníků.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
48 22 18 5 3 180:146

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 8. 6.
body 47 53
aktuální forma Vídeň - Znojmo 3:0
Linz – Znojmo 2:6
Znojmo - Fehérvár 5:7
Fehérvár – Linz 2:4
Linz – Znojmo 2:6
Vídeň – Linz 2:3p
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 40 bodů (20 + 20) Brian Lebler, 33 bodů (18 + 15)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 23 bodů (4 + 19) Jonathan D´Aversa, 17 bodů (5 + 12)
brankář Teemu Lassila (90,0 %) Michael Ouzas (91,4 %)
využití přesilovek 13,5 % 23,1 %
úspěšnost oslabení 74,0 % 88,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #15 Christian Ofner
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gatol, #55 Daniel Soós

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Kruckovyč, Jonáš, Stehlík – Kalus, Kujawinski, McPherson – Novák, Stretch, Luciani – Špaček, Matuš, Němec – Oščádal, Bulín.
Ouzas – Brocklehurst, Matzka, Rutkowski, Kapstad, Kragl Korecký, Freunschlag, Kail – Lebler, Locke, Umicevic – Davies, Schofield, DaSilva – Kristler, Kearns, Brucker – Ober, Gaffal, Woger.
NEWSLETTER