Jindřich Abdul a Martin Nemčík posílí kádr Znojma

Aktuální zprávy
ÚT 29. 4. 2014
Znojemský tým hlásí první dvě posily pro nadcházející sezónu. Do kádru českého zástupce v mezinárodní EBEL lize přichází osmnáctiletý útočník Jindřich Abdul a ze Slovenska dvaadvacetiletý Martin Nemčík, jenž naopak vyztuží obranné řady Orlů.

Jindřich Abdul

Talentovaný útočník je odchovancem vsetínského hokeje, kde zatím prožil většinu své kariéry. V tamním hokejovém klubu si v družstvu šestnáctiletých během dvou sezón v 46 zápasech připsal 73 bodů. Poté odešel na necelé dva roky do Sparty Praha, kde se prosadil i mezi osmnáctiletými. Následně se vrátil zpět do Vsetína a nyní jeho kroky míří do Znojma.

Abdul patří mezi nejproduktivnější hráče mládežnických soutěží, což mu zajistilo v sezóně 2013/2014 pozvánku do širšího výběru reprezentace osmnáctiletých, která vybojovala před několika dny na světovém šampionátu ve Finsku stříbro.

"Jindřich Abdul je křídelní útočník s perspektivní budoucností," vyjádřil se na adresu forvarda Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Ve Znojmě podepsal dvouletou smlouvu s opcí," dodal.

» Profil Jindřicha Abdula

Martin Nemčík

Mladý obránce se sice narodil v Povážské Bystrici, ale téměř celou svou dosavadní kariéru spojil s Duklou Trenčín, ve které strávil tři sezóny. Urostlý bek si zahrál i v týmu Bay State Breakers hrající zámořskou EJHL, po jedné sezóně se však přemístil právě do slovenského týmu. Nemčík má zkušenosti ze slovenské extraligy, kde odehrál necelých devadesát utkání.

"Je to důrazný obránce, který se svými parametry a silovým pojetím hry bude hodit to koncepce týmu," řekl Dočekal. S Nemčíkem se klub dohodl zatím na roční spolupráci.

» Profil Martina Nemčíka

NEWSLETTER