Orli si připomenou výročí vzniku, nastoupí v pletených retro dresech

Aktuální zprávy
ST 5. 12. 2018
Páteční zápas Orlů proti Klagenfurtu s sebou přináší připomenutí 85. výročí založení hokejového klubu ve Znojmě. Při této příležitosti nastoupí Orli do první třetiny televizního zápasu ve speciální sadě retro dresů.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Unikátní sada pletených svetrů připomíná dresy, v nichž na přelomu 50. a 60. let hájili znojemské barvy předchůdci dnešních Orlů pod názvem TJ RH Znojmo. Tyto hrané retro svetry budou po zápase vydraženy formou internetové aukce, jejíž výtěžek poputuje na vybrané charitativní projekty v regionu. Fanouškům se tak nabízí jedinečná možnost získat ještě v předvánočním období unikátní dárek pod stromeček.

Znojemský tým v těchto svetrech odehraje první třetinu zápasu, který začíná netradičně v 19:15 a v přímém televizním přenosu jej vysílají hned dvě televizní stanice – Sky Sport Austria a Sport5.

V průběhu utkání budou mít fanoušci možnost vyfotit se jak s maskoty klubu, tak především s živým orlem, který bude k dispozici u ledové plochy. V nejbližší době také na webových stránkách dojde k otevření sekce, kam budou zájemci moci předat přání klubu do budoucích let.

Podoba samotných dresů je inspirována obdobím mezi lety 1959 a 1962, kdy se klub nazýval TJ RH Znojmo a hrál nejvyšší formu mistrovství jihomoravského kraje, krajský přebor. Největšími osobnostmi tehdejšího mužstva byli například František Šebela starší, primář plicního oddělení znojemské nemocnice Přemysl Hořínek nebo Jan Vavrečka.

Vavrečkův syn, též Jan, je znojemským rodákem, který nastupoval za Vítkovice v letech 1982 – 1993 v československé nejvyšší soutěži. Prosadil se i v dorosteneckých a juniorských reprezentačních výběrech. Po založení samostatné české extraligy hrál za Olomouc, Kometu a Zlín, poté v nižších německých a italských soutěžích. Brusle pověsil na hřebík v sezoně 2007/2008 v dresu druholigové Karviné a od následujícího ročníku se vrhl na trenérskou dráhu.

Foto: Zlatá kniha znojemského hokeje
Foto: Zlatá kniha znojemského hokeje
Foto: Zlatá kniha znojemského hokeje

Publikace obsahující výsledky znojemského hokeje z let 1933 – 1984 jsou k dostání na e-mailové adrese orlihistory@gmail.com.