Kanadská posila s italským puncem, obranu vyztuží Sean McMonagle!

Aktuální zprávy
ÚT 31. 5. 2016
Po sérii útočných posil představují Orli Znojmo tentokrát nového obránce. Je jím Sean McMonagle, osmadvacetiletý kanadský bek s italským pasem, který minulé dvě sezóny oblékal dres ligového konkurenta z Bolzana.

Rodák z kanadské provincie Ontario se postupně vypracoval až do univerzitního týmu Brown University v prestižní zámořské NCAA. Ještě tam nastupoval na pozici centra, ale postupně se přesunul do obrany. V ní hrál spolehlivě, k tomu navíc pilně sbíral kanadské body a hned třikrát se dostal do all-star týmu soutěže.

Po sezóně v nižší zámořské ECHL se v roce 2011 přesunul do Evropy, vyzkoušel si angažmá ve Švédsku, Itálii i Německu, až v roce 2014 zakotvil v Bolzanu. V týmu tehdy úřadujícího mistra se stal jedním ze základních kamenů nově se rodící defenzivy, od trenéra Pokela dostával hodně času na ledě a odvděčil se spolehlivými výkony.

V uplynulé sezóně 2015/16 zaznamenal dokonce hned třicet bodů (9 + 21) a v produktivitě patřil mezi nejlepších deset obránců ligy. V průběhu ročníku navíc získal italský pas a v dubnu pomohl reprezentaci z Apeninského poloostrova k postupu do elitní divize mistrovství světa. Na turnaji v Katowicích se potkal mimo jiné s další novou posilou Orlů, útočníkem Patrykem Wronkou.

„Jsme velmi rádi, že se nám Seana povedlo přivést do týmu. Je to technicky velmi zdatný obránce, který nemá problém přitvrdit. Výborně hraje přesilovky, k tomu navíc dokáže proměňovat i trestná střílení a samostatné nájezdy," chválí novou akvizici sportovní manažer Rostislav Dočekal.

» Sean McMonagle a jeho kompletní statistiky

NEWSLETTER