Letní příprava odstartovala, zapojily se do ní i další nové tváře

Aktuální zprávy
ST 18. 5. 2016
Je to teprve měsíc, co znojemským hokejistům skončila stříbrná sezóna v EBEL lize, ale už toto pondělí se hráči hlásili trenérům na prvním tréninku v přípravě na nový ročník. Zapojili se do ní i dva talenti pražské Sparty Patrik Kadeřávek a Marek Györi.

Devatenáctiletý obránce Patrik Kadeřávek má za sebou vydařenou sezónu v juniorské extralize. Ve čtyřiapadesáti zápasech si připsal sedmatřicet kanadských bodů, z toho čtyři branky. "Patrik je výborný bruslař a patří mezi technicky vybavené hokejisty," prozrazuje Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. Doposud byl Kadeřávek věrný Spartě, pět utkání odehrál ale i za reprezentaci do sedmnácti let.

» Kompletní statistiky Patrika Kadeřávka

Druhou čerstvou posilou je dvacetiletý útočník Marek Györi. Taktéž on patřil mezi velké opory juniorského týmu Sparty Praha. Ve čtyřiceti pěti utkáních zaznamenal úctyhodných padesát jedna kanadských bodů. "Je to šikovný pravák. Hodí se do kombinace a má dobré zakončení," říká Dočekal. I Györi má zkušenosti z mládežnické reprezentace. V posledních dvou letech navíc pomáhal Táboru ve druhé lize.

» Kompletní statistiky Marka Györiho

Klub vidí v obou hráčích velký potenciál a jsou příslibem do budoucna. Do Znojma přicházejí na transfer. K týmu se připojili již tento týden na trénincích.

Svěřenci trenéra Jiřího Režnara momentálně trénují pět dní v týdnu rozděleni na dvě skupiny. Na začátku přípravy střídají plochu na zimním stadionu a tělocvičnu ve škole na Uhelné ulici. V úterý a ve čtvrtek se tým schází na dopoledním i odpoledním tréninku. Na led půjde poprvé v neděli 24. července.

Fotogalerie

NEWSLETTER