Znojmo si už v Lublani může zajistit play-off

Naši soupeři
SO 16. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Souboj prvního s třetím týmem nadstavbové tabulky Erste Bank ligy uvidí v neděli večer od 17:30 hodin Arena Tivoli ve slovinské Lublani. Místní Olimpija se aktuálně nachází na prvním nepostupovém místě do play-off a proti Orlům bude mít velkou motivaci. Znojemský tým si už tři kola před koncem může definitivně zajistit play-off, stačí mu k tomu jakékoliv vítězství.

Představení soupeře

Jediný slovinský zástupce v letošním ročníku Erste Bank ligy prožil nepovedený úvod sezóny, odvolal finského kouče Mälkkiä a nahradil jej Bojanem Zajcem. Tomu se podařilo odrazit tápající tým ode dna tabulky a k boji o první šestku.

foto
⇒  Brock McBride je s 53 body sedmým nejproduktivnějším hráčem ligy

Odchod Jana Muršaka zpět do Detroitu Red Wings v NHL ale rozbil nejúdernější útočnou formaci Olimpije a odsoudil Lublaň k boji ve spodní šestce nadstavbové části. Tam jí patří po páteční hořké porážce 2:3 po prodloužení v Dornbirnu aktuálně třetí pozice.

Tým se spoléhá především na zbylé dva členy elitní formace, kanadské útočníky Brocka McBridea (15 + 38) a Chrise D´Alvise (24 + 25). Početnou ekipu domácích slovinských hokejistů vede třiadvacetiletý Žiga Pance (11 + 18).

„Musíme vyhrát, pokud chceme zůstat v boji o play-off," ví před nedělním soubojem trenér Bojan Zajc. „Bude to ale těžké. Znojmo je nebezpečné v ofenzivě a udělá vše pro to, aby pojistilo účast ve vyřazovacích bojích. Budeme se snažit být discplinovaní, pozorně bránit už od středního pásma a využívat šance. Jsem si jistý, že hráči udělají pro zisk dvou bodů vše."

Z kabiny Orlů

Sedm vítězství z devíti utkání, to je bilance Orlů za poslední měsíc. Tým kolem kapitána Jiřího Berouna je na nejlepší cestě do play-off, musí ale udělat ještě poslední krok. Ten spočívá v zisku dvou bodů, které definitivně stvrdí znojemskou účast ve vyřazovacích bojích.

„Musíme si hlavně pohlídat začátek utkání, to bude hodně důležité pro to, abychom v Lublani uspěli," upozorňuje obránce Kyle Wharton. Trenérům Stloukalovi a Kučírkovi bude kromě zraněných Šedy a Podešvy stále chybět také potrestaný Ondřej Fiala.

Vzájemné zápasy

4. kolo: Lublaň - Znojmo 1:5
10. kolo: Znojmo - Lublaň 3:5
24. kolo: Znojmo - Lublaň 4:2
35. kolo: Lublaň - Znojmo 3:2sn
Q3: Znojmo - Lublaň 5:1

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Robert Falkner #18, Michael Graber #7
Čároví: Alexander Dreier #90, Timo Ettlmayr #69

Sestavy z posledního utkání

HDD Telemach Olimpija Ljubljana: Kuhn - Thomas, Dervarič, Cvetek, Erman, Groznik, Ograjenšek - De Vergilio, McBride, D´Alvise - Ž. Pance, Verlič, Hebar - E. Pance, Ankerst, Pesjak - Hočevar, Ropret.

ORLI ZNOJMO : Landsman - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta - Lattner, Strömberg, Havlík - Rožník, Bartoš, Beránek - Müller, Pucher, Uram - Komínek, Beroun, Jarůšek.

Další zápasy 8. kola nadstavby

HC TWK Innsbruck “Die Haie“ - Dornbirner EC
SAPA Fehérvár AV19 - EC Red Bull Salzburg
EC VSV - EC-KAC
EHC LIWEST Black Wings Linz - UPC Vienna Capitals
KHL Medveščak Zagreb - Moser Medical Graz99ers

NEWSLETTER