Lublaň
1/3
2/3

Orli vedení proti Lublani udrželi

<em>Znojmo</em> - Orli před domácími zraky opět zvítězili. Do zápasu nastupovalo Znojmo jako favorit, čehož se ujalo s opravdovou noblesou. V prvním dějství se sice prosadil pouze Martin Pláněk, ve druhé třetině jej však doplnili postupně Havlík a Bartoš. V poslední periodě ještě skóroval Jarůšek. Lublaň sice snížila na rozdíl dvou branek, ani hra bez brankáře jí však body nepřinesla.

Již první minuty utkání mezi Znojmem a Lublaní naznačovaly, že se bude hrát rychlý hokej s množstvím gólových šancí na obou stranách. O něco více aktivnější byli přeci jen domácí hráči, kteří jako první nebezpečněji zahrozili ve 2. minutě, kdy hostující brankář vytáhl pěkný zákrok betonem proti Havlíkově přízemní střele. Na druhé straně zahrozil Ropret, proti němuž vytáhl znojemský Landsman zákrok lapačkou. Obrovskou příležitost k otevření skóre propásl v přesilové výhodě Richard Jarůšek, jenž nedokázal zblízka překonat Kuhna.

Na konci třetiny si vyzkoušeli také hosté početní výhodu, ale výrazněji Landsmana neohrozili. Gólu jsme se však přeci jen ještě před první sirénou dočkali, v čase 19:50 si Martin Pláněk najel do útočného pásma, nahodil puk na bránu, kotouč Kuhnovi propadl a skončil za brankovou čárou – 1:0.

Úvod prostředního dějství opět odstartovali obrovskou šancí domácí hokejisté, konkrétně Adam Havlík, který sám před bránou pouze tečoval puk do náruče připraveného Kuhna. Také Olimpija ovšem dokázala domácí obraně zatopit, Ratchuk propásl možnost k vyrovnání, když osamocen před Landsmanem přestřelil znojemskou svatyni.

Jednobrankové vedení Orlům rozhodně nestačilo, a tak se po krásné přihrávce Bickella ocitl volný v mezikruží Adam Havlík a střelou k tyčce propálil Kuhna – 2:0. Uběhly necelé tři minuty a oslavy na znojemském zimním stadionu propukly nanovo. Ve skrumáži před klecí Lublaně se nejlépe zorientoval David Bartoš a napálil puk do odkryté části brány – 3:0. Slovinský trenér si vyžádal oddechový čas, ani ten však jeho týmu příliš nepomohl a při hostech stála pořádná dávka štěstí při samostatném úniku Strömberga, jemuž se nepovedlo přehodit kotouč přes beton gólmana Kuhna.

Závěrečné dějství začala o něco lépe Lublaň, ale přes všechnu snahu ztroskotávali všechny šance na dobře chytajícím Landsmanovi. Po další promarněné přesilové hře Lublaně udeřili Orli opět před Kuhnem. Ondřej Fiala přihrál zpoza brány volnému Richardu Jarůškovi a ten se zblízka nemýlil – 4:0.

Již to vypadalo, že Znojmo dovede zápas k jasnému vítězství, ale Olimpija předvedla strhující závěr a zápas přeci jen zdramatizovala. V čase 56:17 prostřelil Landsmana z vrcholu kruhu Igor Cvetek - 4:1. O dvacet vteřin později přidal druhý přesný zásah Lublaně Ken Ograjenšek - 4:2. Hosté si ještě vyzkoušeli hru bez brankáře, Jihomoravané už ale žádný gól ve své síti nepřipustili a mohli společně se svými fanoušky oslavovat další dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): Zápasy proti Lublani jsou specifické. Je to tým, který hraje velmi dobře dozadu. Proti takovému mužstvu se bohužel nedá hrát hokej na krásu. Podali jsme zodpovědný výkon, naštval mě jen samotný závěr, kde hráči udělali zbytečné individuální chyby.

Bojan Zajc (Lublaň): Domácí vyhráli zaslouženě, byli v zápase jasně lepším týmem, především v obraně a v pohybu na ledě. My jsme se probudili až v posledních deseti minutách, a to je na vybojování nějakého výsledku nebo zvrat v utkání příliš pozdě.