Dařilo se nám, naše lajna třikrát skórovala, těšilo Jana Müllera

Rozhovory
PO 21. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Před sezonou přišel ze Slavie, aby pomohl juniorským Orlům, případně nastoupil také za A-tým. Dvacetiletý Jan Müller se zkušenostmi z juniorské reprezentace se v zápase s Innsbruckem zapsal mezi střelce gólů, svoji radost neskrýval. „Gólman stál špatně, tak jsem zkusil vystřelit. A padlo to tam," řekl s nadšením Müller, který si připsal také osm startů za Moravské Budějovice.

Jak byste zhodnotil zápas?
Začali jsme hrát hodně defenzivně, jak nám kouč vtloukal do hlavy. S forčekinkgem jsme čekali na ně, většinou ztráceli všechny puky ve středním pásmu. Z takových akcí jsme chodili do rychlých brejků, padly z nich alespoň tři naše góly. A podařilo, máme radost.

Hned ve třetí minutě jste skóroval...
Dostal jsem přihrávku od Kima Strömberga a ujížděli jsme s Michalem Teleszem dva na jednoho. Gólman stál špatně, tak jsem zkusil vystřelit. A padlo to tam.

Hrál jste už párkrát za A-tým, jak tuhle zkušenost hodnotíte?
Několikrát už jsem hrál, to je fakt. Ale většinou to bylo jen na první dvě třetiny. Poté to vždy trenér stahoval na tři pětky, hráli zkušenější. Teď jsem hrál celý zápas a dokonce jsem dal gól, tak to hodnotím rozhodně kladně.

Jak probíhala spolupráce v lajně s Kimem Strömbergem a Michalem Teleszem?
S Kimem už jsme párkrát hráli, když jsem měl nějaké starty za A-tým už dřív. Kimovi to tam padalo, když jsme spolu hráli. Dnes se nám taky dařilo, naše lajna dala tři góly. Takže si rozhodně nemám na co stěžovat.

Jaký byl přechod z EBYSL do EBEL?
Moc srovnávat se ty soutěže nedají. EBELka je daleko rychlejší, hráč nemá tolik času cokoliv vymýšlet. Je tu hodně hráčů silných na puku, soutěž je taktičtější ale i tvrdší. Je to prostě lepší soutěž.

Za juniorku už hrát nemůžete?
Prozatím ne. Možná až skončí sezona za A-tým, tak se zruší transfer a já budu moct zase nastoupit. Možná bych mohl naskočit třeba do play-off. Co vím, tak junioři mají soutěž delší, tak snad by to mohlo vyjít tak, že bych ještě pomohl.

V zápase, jako byl tento, již o nic nešlo...
Nebyli jsme pod takovým tlakem, to se hraje každému lépe. Neměli jsme tak svázané ruce, to pro nás bylo jedině plus.

Zítra proti Innsbrucku asi budete hrát jinak, že?
Samozřejmě že ano. Tohle bylo spíše takové vyspání se, musíme na ně vlétnout svou agresivní ofenzivou. Bude to už jen lepší zápas. Alespoň tedy doufám.

NEWSLETTER