Martin Stloukal: Další dvě utkání musíme vyhrát!

Rozhovory
PO 6. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - I přes domácí prohru s Vídní v sedmém kole nadstavby nadále Orli mohutně živí své šance na play-off. Soupeř z hlavního města Rakouska přijel s uzdravenými oporami Divisem a Grattonem, naopak jihomoravští hokejisté se museli obejít hned bez trojice stabilně hrajících borců. Čtyřgólový náskok, který si Vídeň vypracovala v průběhu hry, již Znojmo v dramatické koncovce smazat nedokázalo. „Odvrátilo se od nás štěstí z minulých kol,“ poznamenal po závěrečné siréně trenér Martin Stloukal.

Máte za sebou první zápas v nadstavbě bez získaného bodu, jak hodnotíte hru?
Nastoupili jsme v trochu pozměněné sestavě. Chyběli nám tři hráči, kdyby hráli, byli bychom daleko silnější. Vídeň sice během zápasu postupně odpadávala, ale bylo vidět, že se s námi chtěli o výsledek porvat. Začali velmi dobře, nás srazily tři oslabení v první třetině. Naopak v přesilovce 5 na 3 gól nedáme, to je naše velká slabina celou sezónu, mě už to ani nerozčiluje, to bych se musel už dávno zbláznit. Každopádně utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, štěstí, které při nás stálo v předchozích zápasech, se od nás tentokrát odvrátilo, dostali jsme dokonce gól v přesilové hře. Soupeř hrál velice dobře, to musím uznat, ale my jedeme dál. Mohli jsme si dovolit jedno utkání prohrát, stalo se, další dvě už musíme vyhrát.

foto
Martin Stloukal na střídačce Znojma

Právě při vlastní přesilové hře jste inkasovali trochu kuriózní gól...
Ondřej Kacetl se snažil rozehrát a trefil pukem rozhodčího do zad. Nerozumím tomu, proč se tam rozhodčí v tu chvíli motal, on měl být jinde, ale byl tam, nic už s tím neuděláme. Ondrovi to nemůžu vyčítat.

Ze závěru předchozího utkání s Grazem si odnesli Mike Danton a Martin Škadra vysoké tresty, jak se díváte na toto rozhodnutí?
Z toho jsem trochu rozladěný. Pokud si dobře vzpomínám, tak Villach nás tady napadl, nikdo nedostal žádný trest. To samé se nám stalo v Grazu o kolo předtím, opět se nic nestalo. Navíc nás ještě jednou ztloukli v Záhřebu. Když se soupeři postavíme my a nenecháme si to líbit, tak je z toho těžké divadlo a dopadne to tak, že máme dva hráče mimo hru. Beru to jako nefér krok, jednoznačně nesouhlasím.

Kromě Dantona a Škadry nehrál také Martin Podešva, jak to vypadá s ním?
Martin Podešva má natažený sval, věřím tomu, že ve středu bude v pořádku. Svalové zranění potřebuje čas, těžko se odhaduje doba klidu.

Máte za sebou poměrně náročný program, co vás čeká v následujících dnech?
Máme teď pondělí a úterý volné. Musím říct, že los nám není příliš nakloněný. Hrajeme tři zápasy v týdnu, Villach, Graz i Vídeň měli postupně volno, my hrajeme pořád, budeme stát až poslední kolo. Pro nás je celé rozlosování nadstavby nepříznivé.

NEWSLETTER