Cena permanentek se po vstupu do EBEL nemění, rozpočet bude mírně navýšen

Aktuální zprávy
ČT 2. 6. 2011
<em>Znojmo</em> - Na čtvrteční tiskové konferenci v Hotelu Prestige byly přítomným zástupcům médií prezentovány informace ke vstupu Orlů do Erste Bank Eishockey Ligy. Pro fanoušky je vynikající zprávou především neměnná cena permanentek. Klubový rozpočet bude díky zahraničních sponzorů navýšen na zhruba 24 milionů korun.

Na tiskové konferenci zastupovali znojemský klub jednatel Stanislav Hahn a asistent trenéra A mužstva i juniorského týmu Martin Stloukal. Ten potvrdil, že zájem o klubu o účast v EBEL je dlouhodobějšího charakteru. „Smlouva je podepsána na tři roky. Kvalita ligy je velmi vysoká, nepočítáme s tím, že bychom v EBEL chtěli po nějaké době končit,“ prohlásil.

Navrhovaný formát soutěže počítá v základní části se 60 hracími koly, při počtu jedenácti týmů by měl vždy jeden celek volno. Znojemští příznivci se tak mohou těšit na minimálně třicet domácích utkání v Hostan aréně. Cena permanentních vstupenek přitom zůstává nezměněna a stále zahrnuje také přípravná utkání před sezónou! „Seznam přípravných utkání už máme hotový, ale to jsme počítali s tím, že hrajeme první ligu. Nyní nám chodí nabídky od soupeřů z EBEL, takže se rozpis nejspíš ještě změní,“ řekl Stloukal. Derby s Třebíčí a Jihlavou by ale v této fázi sezóny měly i do budoucna zůstat zachovány.

Více o cenách permanentek a výhodách spojených s jejich koupí čtěte zde.

foto
⇒  Stanislav Hahn

Jednotlivé vstupné na zápasy je stanoveno na 100 korun. Pro zahraniční fanoušky bude možné platit také v eurech, v takovém případě je cena 5 Euro. „Naším cílem je, aby byl znojemský stadion zaplněn znovu po střechu a hrál se zde kvalitní hokej. Chtěli bychom, aby na zápasy chodilo alespoň 3000 diváků,“ uvedl Hahn. „Hracími dny jsou úterý, pátek a neděle.“ EBEL má své první kolo na programu v pátek 9. září, kdy se ve Znojmě koná tradiční historické vinobraní.

Klubový rozpočet by po vstupu do EBEL měl být o několik milionů navýšen. „Znojmo nemá finanční potenciál na českou extraligu. EBEL je pro sponzory výhodnější než první liga. Na konkrétní informace je zatím brzy, ale zájem ze strany sponzorů existuje. Vycházíme z rozpočtu, který jsme měli na první ligu, tedy 18 milionů korun. Doplníme jej na zhruba 24 milionů s pomocí zahraničních sponzorů,“ vysvětlil Hahn. Významnou podporu všem týmům poskytuje také Erste Bank, generální partner soutěže.

Hráčský kádr prozatím výraznějších změn nedozná, šanci tak dostanou ve velké míře znojemští mladíci, kteří před dvěma měsíci vybojovali mistrovský titul v extralize juniorů. „Budeme se snažit v lize rozkoukat, a pak uvidíme, jestli posílíme, nebo budeme hrát v podobném složení,“ řekl Stloukal. „Zatím se nedají očekávat žádné velké přesuny. Kanaďané jsou pro nás velký luxus, budeme spíše využívat české hráče.“

Vzhledem k setrvání mládežnických celků v českých soutěžích budou muset být případné přesuny hráčů mezi juniorkou a A týmem řešeny formou transferů. Klub plánuje postupné zapojení mladých hráčů do seniorského hokeje. „Oslovíme jedno mužstvo z české první ligy. Chtěli bychom si tam naše mladé hráče rozehrávat,“ nastínil Stloukal.

NEWSLETTER