Doufejme, že nám to tak půjde dál, přeje si Jaroslav Svoboda

Aktuální zprávy
ST 25. 2. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli porazili ve svém prvním zápase v play out Kladno 5:3 a zvýšili svůj náskok na poslední Mladou Boleslav, která v souběžně hraném zápase zvítězila nad budějovickým Mountfieldem až po samostatných nájezdech, na deset bodů. Utkání mělo dvě hlavní postavy - domácí útočníky Jaroslava Svobodu, který čtyřikrát asistoval a Tomáše Demela, jenž dvě branky dal a jednu připravil.

Především pro Svobodu bylo kvarteto přihrávek pikantní. “Naposledy se mi to podařilo v mládežnickém hokeji, je to dobrý pocit,“ culí se. “Hlavně, že jsem získali tři body a to nám hodně pomůže do začátku play outu,“ věří. Právě Svobodova lajna zařídila čtyři branky a rozhodla o důležitém vítězství. “Škoda, že to přišlo tak pozdě, že jsme nezačali dřív,“ mrzí znojemského hráče.

“Doufejme, že nám to tak půjde dál, že se chytnou i další kluci,“ dodává. V otázce, zda jsou zápasy v play out a v základní části jiné má Svoboda jasno: “Určitě, v základní části bojujeme o play off, nyní jsme trošku zklamaní, že jsme se tam nedostali“ říká smutným hlasem. Vzápětí však burcuje: “Musíme se postavit zase zpátky na nohy. Hrajeme o záchranu a musíme to zvládnout,“ říká odhodlaně.

Utkání se hrálo ve svižném tempu. Divák, který přišel do Hostan arény jen o pět minut později, se asi hodně divil, neboť Orli v tu chvíli vedli už o dva góly. Oba dva zařídil bývalý hráč Vsetína Tomáš Demel. “Měl jsem tam hodně štěstí,“ připouští. “Jednou to proletělo brankáři mezi nohy, to sem ani nechtěl,“ přiznává. “Podruhé se to ke mně odrazilo, takže jsem měl velké štěstí, ale díky bohu zato,“ neskrývá radost. Myslím si, že žádnému mančaftu nesvědčí, když v 5. minutě prohrává 0:2, trošku je to zaskočilo,“ myslí si Demel. Jen škoda, že jsme z toho nevytěžili víc a museli se ztrachovat o výsledek až do konce,“ lituje.

Obdobně jako u Svobody, i střelci dvou branek byla položena otázka, zda to byl nejpovedenější zápas jejich lajny. Třicetiletý hokejista však jednoduše odpověděl: “Dnes nám ten zápas vyšel, hlavně že jsme vyhráli, třeba to příště bude táhnout jiná lajna.“ Znojemským hokejistům unikl postup do předkola play off o čtyři body a tak museli poprvé zkousnout hořkost play out.. Své pocity vyjádřil držitel několika extraligových titulů víc než výstižně: “Jsou to trošku víc nervy, nikdo nechce spadnout. Je to boj a bude to boj ještě v dalších zápase,“ představuje Demel svou vizi dalšího průběhu skupiny o udržení.

NEWSLETTER