Play out začíná, do Znojma zavítá mužstvo Kladna

Naši soupeři
PO 23. 2. 2009
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli se sice do play off neprobojovali, sezóna však pro ně ani zdaleka nekončí. Nyní je čeká souboj s triem týmů, Českými Budějovicemi, Kladnem a Mladou Boleslaví, které se rovněž do vyřazovací části extraligy nedostaly. Jako první přichází na řadu středočeský celek, jenž se nachází na třináctém místě, dva body za svým nejbližším soupeřem. Utkání začne klasicky v 17:30.

Pro kladenský klub je letošní sezóna trošku zklamáním. Tým kolem hlavních tahounů Patery s Procházkem jistě myslel na vyšší příčky, než jen předposlední třinácté místo. Vyrovnanost extraligy a špatné výsledky středočeského mančaftu na konci sezóny, kdy ze třinácti zápasů získal jen deset bodů, zapříčinily propad mimo příčky postupu alespoň do předkola play off.

Hosté se tak nyní musí soustředit hlavně na skupinu „o udržení“ ve které mají náskok sedmi bodů na poslední Mladou Boleslav. "Po třech zápasech může být vše jinak“ varuje asistent kladenského trenéra Petr Kasík. Jeho slovům dává za pravdu i fakt, že jedenácté Budějovice a poslední čtvrnáctou Mladou Boleslav dělí pouze dvanáct bodů. Mezi účastníky se jich však rozdělí 36.

Znojemští orli a Kladno si v této sezóně proti sobě drží vzácně vyrovnanou bilanci. Oba celky dokázaly vždy zvítězit na domácím ledě a vstřelily shodně šest branek. Na straně domácích se nejvíce dařilo útočníkovi Pavlu Selingrovi, který si připsal tři body za tři asistence. V táboře protivníka to byl Martin Procházka, Radek Bělohlav a Pavel Patera. Všichni si připsali dva body, první dva jmenovaní za dvě branky, kapitán Kladna dvakrát asistoval.

Stejně jako ve vyrovnanosti vzájemných střetnutí jsou na tom oba kluby i s marodkou. Na listině zraněných se v současnosti nachází jak v případě Orlů, tak i Středočechů, dva hráči, kteří už pravděpodobně do letošní sezóny nezasáhnou. Jedná se o znojemského obránce Lubomíra Štacha a útočníka Jiřího Berouna a o kladenské útočníky Jana Tomajka se Zdeňkem Nedvědem.

Vzájemné duely této sezony

HC Geus Okna Kladno - HC Znojemští Orli 2:0
Branky a nahrávky: 24. Procházka (Diviš), 45. Bělohlav (Kalla). Rozhodčí: Vampola - Pavlovič, Bláha. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3061. Střely na branku: 31:44.

HC Znojemští Orli - HC Geus Okna Kladno 1:0
Branky a nahrávky: 46. Svoboda (Selingr, Chvátal). Rozhodčí: Šír - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2048. Střely na branku: 41:24.

HC Geus Okna Kladno - HC Znojemští Orli 3:1
Branky a nahrávky: 7. Martin Procházka (Patera), 14. Bělohlav (Novotný, Kuchler), 35. Diviš (Patera, Nádašdi) - 40. Mrázek (Erat, Čachotský). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 2512. Střely na branku: 33:30.

HC Znojemští Orli - HC Geus Okna Kladno 4:1
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Selingr, Dopita), 44. Svoboda (Haman), 47. Růžička (R. Procházka, J. Mrázek), 53. Erat (Dopita, Selingr) - 59. Frolík. Rozhodčí: Homola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 2401. Střely na branku: 42:26.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Tesařík, Chvátal, Rýgl, Mojžíš, Švrček - Erat, Dopita, Selingr, Růžička, Haman, Plášek, Svoboda, Procházka, Demel, Kucharczyk, Meidl, Čachotský

HC GEUS OKNA KLADNO: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Šmach, Trončinský - Rudovský, Patera, Procházka - Čurilla, Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler

Další zápasy play out

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 17:30

NEWSLETTER