Proti Mountfieldu chtějí Orli znovu naskočit na vítěznou vlnu

Naši soupeři
ČT 4. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemským hokejistům se po sérii skvěle zvládnutých zápasů nepovedly poslední dva duely, ze kterých vytěžili pouze jediný bod. Proti poslednímu týmu by si rádi připsali tři body, které by je udržely v kontaktu se středem tabulky. České Budějovice se touží odpoutat od úplného dna a na jihu Moravy budou jistě více než důstojným soupeřem. Utkání je na programu v pátek od 17:30 ve znojemské Hostan aréně.

Situace hostujícího celku není nikterak růžová. Po skvělém minulém roce, kdy Mountfield vyhrál základní část a vybojoval Ligu mistrů, se mužstvo v polovině letošní sezóny přetahuje s Mladou Boleslaví o poslední pozici. Navíc na evropské scéně se svěřencům Ernesta Bokroše také nepovedl nikterak oslnivý výsledek.

V poslední době mají výkony českobudějovického klubu stoupající tendenci a z minulých pěti zápasů prohrál pouze v Liberci 2:3. V neděli se mu dokonce podařilo přehrát fotbalovým výsledkem 1:0 druhé Vítkovice. Nejvyššího vítězství dosáhli Jihočeši proti Třinci, který vyprovodili v osmém kole z Budvar Arény poměrem 6:2. Naopak vysokou porážku 4:9 museli skousnout v Plzni, kde totálně propadli ve třetí dvacetiminutovce.

⇒ Jediným Orlem, který dokázal bodovat v obou vzájemných zápasech byl Radek Haman. K asistenci z prvního duelu přidal v Budějovicích vítěznou branku.

Ve Znojmě zřejmě Mountfield představí svou novou posilu, kterou se stal Tibor Melichárek ze Sparty. Orli si budou muset dávat pozor především na nejproduktivnějšího hráče týmu, kterým je s devíti góly a stejným počtem asistencí Tomáš Kůrka. Dalšími nebezpečnými útočníky jsou Ivan Huml (9+7), Radek Duda (3+8) a Tomáš Vak (6+5). Mezi obránci vyniká čtrnáctibodový Milan Toman, jemuž patří třetí místo v kanadském bodování celého mužstva. V poslední době se ke spolehlivým výkonům rozchytal také brankář Roman Turek, jenž v šesti duelech pustil pouhých šest gólů.

V letošní sezóně se ve vzájemných zápasech vždy radoval hostující celek. Nejprve si Mountfield odvezl z Hostan arény vítězství 3:2 a v odvetě zase putovaly tři body do Znojma, když Orli na jihu Čech vyhráli 3:1. V prvním duelu se za domácí trefili Jaroslav Svoboda a Martin Růžička. V Budvar Aréně se přesnými zásahy podíleli na úspěchu Radim Kucharczyk, Radek Haman a Pavel Selingr.

Znojemští orli by měli jít do utkání kompletní. Čeká se návrat uzdraveného Jiřího Dopity a po zranění by měl být k dispozici i Radim Tesařík. České Budějovice mají na marodce Tomáše Vaka a Vítězslava Bílka.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Mojžíš, Štach, Bičánek, J. Mrázek, Chvátal - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Čachotský, Selingr - J. Svoboda, Meidl, Beroun - Kucharczyk, R. Procházka, Demel

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Poživil, Jareš, Frolo, Mucha - Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Květoň, Kotrla - Duda, Mertl, Hřebejk - Gulaš, Dragon, Kuchejda

Ostatní zápasy 29. kola

HC Litvínov - RI Okna Zlín4.12.
HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary4.12.
Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice4.12.
HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha
HC GEUS OKNA Kladno - HC Oceláři Třinec

NEWSLETTER