Orli budou chtít v Litvínově napravit střeleckou reputaci

Naši soupeři
PO 29. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Jako poslední tým v tabulce budou odjíždět znojemští hokejisté v poslední zářijový den do Litvínova. Zisk jednoho bodu v posledním zápase neodvrátil sestup na samý chvost O<sub>2</sub> extraligy. Protivník ze severu Čech je na 9. pozici s minimální bodovým rozdílem na vyšší příčky a také je nabuzen výhrou z posledního kola, když obral o všechny body úřadujícího mistra Slavii Praha. Znojmu se venku vůbec nedaří střelecky, gól se jim podařilo vstřelit pouze na Spartě, ale hráči jsou odhodlání tuto nelichotivou bilanci změnit. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky bude úvodní buly vhozeno v 17:30 hodin.

Pro litvínovský hokej je tato sezona výjimečná tím, že to je již padesátá v nejvyšší soutěži. Půlstoletí tak mohou v tomto severočeském městě, které má podle oficiálních údajů o osm tisíc méně obyvatel než Znojmo, sledovat hokejové boje na vrcholové úrovní. Litvínov má ve svém přívlastku město v pohybu a to má symbolizovat nejen rozvoj města, ale i podporu sportu. Samotné město vlastní cca jednu pětinu akcií litvínovského klubu a to, že si zde hokeje váží, dokládá udělení titulu čestný občan hned devíti bývalým i současným hokejistům – Ing. Ivan Hlinka, Vladimír Růžička, Jiří Šlégr, Petr Svoboda, Martin Ručinský, Robert Reichel, Robert Lang, Jan Čaloun, Josef Beránek ml.

Před jubilejní sezonou odešli z kádru Chemiků zkušení obránci Lukáš Poživil (Č. Budějovice) a Jan Hranáč (Nitra). Náhradou za ně byli angažování Vlastimil Kroupa, Ivan Švarný, Martin Walter. Do týmu se nevešel Stanislav Jasečko, který absolvoval celou přípravu. Útočné řady opustilo více hráčů, než kolik jich přišlo. Jan Benda a Roman Tomas zamířili do Mladé Boleslavi, Zbyněk Sklenička do Ústí n. Labem, Lukáš Bednařík do Nitry a pětici uzavírá Vladimír Machulda. Posilou útoku je určitě Viktor Hübl, který přestoupil z Českých Budějovic. O své místo se musí poprat mladý útočník Vladislav Vrtko z Kadaně. Očekával se příchod Martina Ručinského, ten však dal přednost pražské Spartě.

foto
⇒  Orli jsou rozhodnuti ukončit v Litvínově střelecké trápení

Dosavadní výsledky litvínovského mužstva trochu připomínají přesýpací hodiny. Zejména poslední dva zápasy byly zcela odlišné. Nejprve si Chemici odnesli debakl 1:6 z Vítkovic a hned v následujícím utkání porazili, dosud jako zatím jediný celek extraligy, mistrovskou Slavii na jejím ledě. Pilíři týmu jsou velezkušení hráči útočník Robert Reichel a obránce Jiří Šlegr. Kapitán Reichel vede kanadské bodování týmu a s pěti vstřelenými góly je i nejlepším střelcem.

Zajímavé je srovnání statistik jednotlivých třetin Znojma a Litvínova. Zatímco Orli mají nejvíce prohraných druhých třetin, naopak Litvínov je v prostřední části hry nejúspěšnější.

Ve znojemské kabině nepanuje dobrá nálada. V posledním utkání nedokázali znojemští hokejisté udržet tříbrankové vedení a prohráli na samostatné nájezdy. Na výhru měli dobře našlápnuto a mohli si posílit sebevědomí proti Vítkovicím, kterým se letos daří. Nyní je čeká i docela těžký los. Z pěti následujících utkání odehrají čtyři na ledě soupeře a v jediném domácím přivítají Plzeň, která se nachází v dobré formě. V brzké době by měly do zápasů nastoupit opory týmu Jiří Dopita, jenž doléčuje zranění a virózou oslabený Jaroslav Svoboda.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Rýgl - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, R. Procházka, Selingr - Kucharczyk, Meidl, Demel - Bordowski, Čachotský, Beroun

HC LITVÍNOV: Franěk - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Skuhrovec, Punčochář, Vobořil - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský

Ostatní zápasy 10. kola

HC Vítkovice Steel - HC Moeller Pardubice
RI OKNA ZLÍN - HC MOUNTFIELD
HC Lasselsberger Plzeň - HC GEUS OKNA Kladno
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha

NEWSLETTER