Orly čeká Plzeň

Naši soupeři
PO 24. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Po smolné domácí porážce s Vítkovicemi si Znojmo pokusí spravit chuť v Plzni, kterou potkalo už v základní skupině Tipsport Hockey Cupu. V ČEZ Aréně však tehdy Orli propadli a prohráli 5:2. O to více se jim vydařil domácí zápas, ve kterém Plzeň porazili vysoko 7:3. Úvodní buly je naplánováno v 17:30.

Znojemští orli mají ze zápasů s Lasselsbergrem v minulé sezóně vyrovnanou bilanci. Nejdříve vyhráli doma 4:1, poté podlehli venku 1:5, v Hostan aréně znovu vyhráli, tentokrát 4:2 a úplně stejným poměrem prohráli v posledním zápase na západě Čech. V ČEZ Aréně se z bodového zisku Znojmo naposledy radovalo 5. března 2006 při remíze 2:2.

V přípravě se Plzni dařilo. Sehrála v ní celkem dvanáct zápasů a připsala si osm výher a čtyři prohry. V poháru pak ve skupině "B" obsadila za Českými Budějovicemi a Znojmem třetí nepostupové místo.

V prvních čtyřech zápasech sezóny nasbírala Plzeň zatím pět bodů. Všechny za výhru resp. prohru po samostatných nájezdech. Nejprve porazila doma Vítkovice 5:4, pak prohrála v Budějovicích 3:1, následovala opět domácí výhra 5:4 s mužstvem Kladna. V minulém kole podlehla nováčkovi z Ústí nad Labem 4:3.

Plzeň před sezonou hodně posilovala. Přišli např. Angel Nikolov, jenž v minulosti oblékal dres Znojma nebo Tomáš Vlasák, nyní asi největší hvězda západočeského klubu. Kromě Nikolova hrají za domácí ještě David Ludvík, Martin Čakajík a Václav Benák – hráči, kteří také v minulosti oblékali znojemský dres.

Za Znojmo jistě nenastoupí Bičánek a asi ani Švrček, otazníky visí nad Berounem, Štachem a Kotaškou, kteří si z nedělního zápasu odnesli nějaké šrámy. Naopak Jiří Trvaj, jež proti Vítkovicím nechytal, by se už mohl v brance Orlů objevit. Za domácí nenastoupí Martin Adamský, který utrpěl zlomeninu ruky a bude minimálně tři týdny mimo hru.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Chmelíř, Chvátal, Tesařík, Jareš, Mojžíš, Kotaška, Štach - Erat, Demel, Dopita - Růžička, Plášek, Haman - Padělek, Selingr, Svoboda - Beroun, Procházka, Meidl

HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Dobrovolný, Trojovský - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš

Ostatní zápasy 5. kola
RI OKNA Zlín - HC Litvínov
HC Vítkovice Steel - HC GEUS OKNA Kladno
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC MOUNTFIELD
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary
HC Sparta Praha - HC Moeller Pardubice

NEWSLETTER