Znojemští orli se pokusí zvítězit ve třetím utkání v řadě

Naši soupeři
SO 22. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Na led Znojma se vydá tým Vítkovic, který se v minulém kole dočkal své první výhry. Orli ovšem nedávají v domácím prostředí body vůbec levně, naopak budou usilovat o třetí vítězství v řadě. Znojmo je zatím na sedmém místě tabulky a na první pozici mu chybí pouhé tři body. Další úspěch by pro ně znamenal posun v tabulce a udržení kontaktu s vedoucími týmy. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.

Zápasy nedělních soupeřů byly v sezóně 2006/2007 velice vyrovnané. V Ostravě se oby týmy o body podělily, když nejprve zvítězili Orli 2:1 a v druhém utkání na soupeřově ledě se z úspěchu těšili domácí po výhře 2:0. V Hostan aréně oba duely rozhodly až nájezdy, které ovládlo Znojmo a připsalo si výhry 2:1 a 4:3.

Vítkovice sehrály před začátkem ligy jedenáct přípravných utkání a ve většině případů s úspěšným koncem. Z vítězství se tým z Ostravy radoval v sedmi případech, ve zbylých třech zápasech byl úspěšnější jeho soupeř.

Ligový start se Vítkovicím už tolik nevydařil. Nejprve prohrály 4:5 po nájezdech na ledě Plzně a následně neuspěly ani doma s Libercem, kterému podlehly 1:2. Ve třetím utkání si sice připsaly první letošní výhru, ovšem až v prodloužení proti Ústeckým Lvům.

Trenéři Steelu mají na postu brankáře nejvyrovnanější dvojici v soutěži, kterou představují Pinc a Prusek. Kromě zaběhlých útočných opor Burgera, Hubáčka a zkušeného Šimíčka, se mužstvo může opřít o nově příchozího Ujčíka. V obraně je několik kvalitních zadáků jako například Barinka, Trnka, Jurečka a také exznojemský Heš.

Za domácí nemohou nastoupit zranění Troliga, Bičánek a pravděpodobně ani Švrček. Naopak Vítkovice by měly na jih Moravy přijet v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Jareš, Chvátal, Mojžíš, Kotaška, Štach - Erat, Dopita, Demel - Růžička, Haman, Plášek - Padělek, Svoboda, Selingr - Meidl, Procházka, Beroun

HC VÍTKOVICE STEEL: Prusek - Barinka, Jurečka, Trnka, Marušák, Gulaši, Kuboš, Heš - Weissmann, Burger, Hubáček - Petrovický, Vala, Prorok - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Tomášek, Hruška, Köhler

Ostatní zápasy 4. kola
HC Oceláři Třinec - HC Moeller Pardubice
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha
HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC RI OKNA Zlín
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Lasselsberger Plzeň
HC GEUS OKNA Kladno - Bílí Tygři Liberec
HC Energie Karlovy Vary - HC Chemopetrol Litvínov

NEWSLETTER