60'
14'
17'

Vítězná série ukončena, Orli narazili s Opavou

V sedmém kole ligy se Orlům v opavském azylu nepodařilo prodloužit vítěznou sérii na číslo čtyři. Přes výhru první třetiny, kdy se gólově prosadili Zeman a Bícha, se dále v utkání sice Znojemští domáhali navýšení skóre, při čemž na brankáře Slezanu vyslali celkem jednasedmdesát střel, avšak žádná z nich už v síti neskončila. Naopak domácí otočili skóre na svou stranu ve druhé třetině během necelé minuty, načež v poslední periodě si vítězství pojistili ještě dvěma brankami na konečných 5:2.

V zápase dostal první příležitost v lize brankář Tobiáš Synek. Hned na začátku utkání se Znojmo dostalo do slibné pozice, kdy po přihrávce Špačka se ocitl před brankářem Slížem Karafiát, jemuž se ale klička nepovedla. V 5. minutě Rousek tvrdě atakoval Sovu, který se těžce zvedal a v tomto duelu tak dohrál. Orli dostali k dispozici první početní výhodu, avšak až na střelu Jenáčka od modré, se kterou si Slíž poradil, si větší šanci nevypracovali. Bojovní a houževnatí Slezané také dostali možnost přesilové hry. Synek musel řešit několik střel od Káni a Rouska, ale na maskovaného muže opavská pětice nevyzrála. Zanedlouho dostali šanci na reparát Orli v podobě druhé přesilovky. Z první střílel tvrdě Kubíček, následně Beránek, kterému však střela nesedla, a tak Slezan ubránil druhou znojemskou přesilovku. V Kravařích se hrál bojovný hokej, na první branku si diváci museli počkat do čtrnácté minuty, kdy se přesně trefil Adam Zeman. Následně měl velkou šanci i Havlát a následně Bícha. Místo druhé branky však přišlo vyrovnání, kdy se tvrdou ranou od modré trefil v čase 14:55 Radek Štěpánek. Orli si však vzali vedení zpět využitím početní výhody. Urbanovu křižnou přihrávku zužitkoval v čase 16:02 Mikuláš Bícha a vrátil znojemským barvám vedení. Po druhé brance pokračovali v aktivitě Orli, nebezpečně zakončoval Zeman, Motloch a v posledních vteřinách třetiny také Brada.

Do druhé periody vstoupili aktivněji Orli. Hned zkraje se dostal do úniku Zeman, kterému se ale zakončení nepovedlo. Skrytou střelou prověřil Synkovu pozornost Brodek, jenže neúspěšně. Následně se Orli dostali do mnoha vyložených šancí a gólman Opavy Slíž v bráně doslova čaroval. Poté dostali opavští k dispozici přesilovku. Využili špatného střídání Orlů a o vyrovnání se postaral v 32. minutě zkušený Tomáš Káňa, který bekhendovým blafákem nedal Synkovi šanci. Orli se nestačili vzpamatovat a Opava už vedla, kdy Štěpánkovu střelu tečoval v třiatřicáté minutě Tomáš Wendelin. Po třetí brance dělali Orli chyby a nedařilo se jim vrátit do tempa. V oslabení došlo ke dvou únikům opavských, které ale brankou neskončili. Velkou šanci měl Marek Špaček, který se po návratu z trestné ocitl před Slížem, jenž svůj tým opět podržel.

V poslední třetině dostala hned na začátku Opava možnost přesilovky. V oslabení však nebezpečně zahrozil Bícha. Následně pak nedůslednost znojemské obrany potrestal v čase 43:36 Jan Štindl a dostal Slezan do dvougólového náskoku. Opava pak už jen pečlivě bránila a čekala na brejky. Petr Beránek orazítkoval tyč opavské brány. V zápase plném vyloučení dostali Orli k dispozici další přesilovku. I když svého soupeře tlačili, Opava se dokázala ubránit. Pět minut před koncem si Orli vzali oddechový čas a rozhodli se pro hru bez brankáře. Ačkoliv Opavské zamkli v útočné třetině, kýžené branky se nedočkali a to se ukázalo jako rozhodující. Na konečných 5:2 pečetil výhru domácího mužstva v čase 59:06 Adam Beránek do prázdné brány. Slezan tak překvapivě, zejména díky brankáři Slížovi, přerušuje sérii čtyř proher v řadě a bere 3 body do tabulky.