10'
33'
59'

V úvodní bitvě s havíři Orli těsně padli

Hostující Havířov vletěl do utkání rychlými třemi brankami, Znojmo se ale z této sprchy dokázalo otřepat a vyrovnalo. Slezané si však vzali vedení rychle zpět a přidali další dva góly. V poslední minutě dal ještě naději Jihomoravanům snižující Bícha, avšak vedení si favorizovaný AZ už dokázal pohlídat. Další možnost nápravy budou mít Znojemští ve středu proti Vyškovu.

První ostré minuty nového ročníku byly z počátku opatrnější, a to z obou stran, následně však ve třetí minutě museli Orli čelit dvouminutové přesilovce Havířova. Nebezpečně při početní výhodě pálil Franek. Více šancí ale už obrana Znojma AZetu nedovolila. Síly se poté rozložili, tudíž se hra začala postupně přelévat ze strany na stranu. Favorizovaní havíři se v deváté minutě dostali z nenápadné šance do vedení. Ondřej Ševčík dostal nahrávku do levého kruhu, na nic nečekal a backhandem poslal kotouč za Maláčova záda. Neuplynula ani minuta a hosté vedli už o dvě trefy. Klimša se před brankou zorientoval ze všech nejlépe a stal se střelcem druhého gólu svého týmu. AZetu to však nestačilo. Tentokrát se pětadvacet vteřin po Klimšově gólu prosadil Lukáš Bednář, který doklepl mezi betony Filipa Maláče přesnou nahrávku od Franka. Po kruté třígólové sprše si trenér Milan Procházka vzal oddechový čas, později se ukázalo, že to byl správný krok. Havířovský Apolenář byl potrestán za prohřešek v podobě podrážení, načež následnou přesilovku Znojemští dokázali využít. Robertu Havlátovi se otevřel prostor před brankou, neváhal a kotouč poslal přesně do pravého růžku branky Slezanů. Později, tedy šestnácté minutě se hosté dostali do přečíslení 3na1, v tento moment se skvělým zákrokem blýskl Maláč. Zbytek minut se nesl v duchu ostřejšího hokeje, z čehož také pramenila následná vyloučení. Jedno z nich ale přineslo Znojmu radost. V devatenácté minutě se do samostatného úniku dostal Marek Špaček, který si s brankářem Šimonů poradil bravurně. Orli po úvodní třetině odcházeli do kabin s jednobrankovou ztrátou.

Do druhé periody vstoupily oba celky aktivně. Nejnebezpečnějším pokusům musel ale čelit nejprve znojemský brankář Maláč, kterému lapačku provětral Ščurek. Po této akci se Znojmo dokázalo zabydlet v útočném pásmu. Zajímavě pálil Havlát nebo Bícha, maskovaného muže AZetu ale prozatím nepřekonali. Boj o vyrovnání ale Orli nevzdali, a také se ho dočkali. Ve čtyřiadvacáté minutě utkání měli domácí opět výhodu přesilové hry. Patrik Urban našel v mezikruží volného Mikuláše Bíchu, který tentokrát už nekompromisně propálil gólmana Daniela Šimonů. Tato trefa Jihomoravanům viditelně pomohla, postupně se dokázali udržovat více v revíru Havířova a ohrožovali jeho svatyni. Nešťastné vyloučení na straně znojemského týmu ovšem prospělo hostům. Na konci přesilovky se pohlednou akcí prezentovali Klimša a tvrdě zakončující Franek. AZ šel tímto gólem do vedení. Orli se domáhali vyrovnání, snažili se usadit v pásmu soupeře, avšak tentokrát už se jim to nedařilo tak úspěšně jako při srovnaném stavu. Do třetí třetiny tak Znojemští vstupovali s jednogólovým mankem.

Hned v úvodu poslední části zápasu museli domácí hokejisté čelit několika přesilovkovým pokusům Havířova. I přes nebezpečné rány, se hostům kotouč za jistého Maláče nepodařilo protlačit. Ačkoliv měl Moravskoslezský celek více ze hry, domácí Znojmo kousalo a snažilo se o založení útoku. V nebezpečné šanci se objevil například Havlát, který se pokusil o individuální průnik, zastavil ho ale až beton brankáře AZetu. Znojemský gólman si ale jen na tento malý moment oddychl, Havířov neúnavně držel útočné pásmo a vysílal pokusy ze všech pozic, avšak orlí maskovaný muž se zdál být v poslední třetině nedobytelný. Možnost vyrovnání dostali Orli čtyři minuty před koncem střetnutí. V další přesilovce ostřelovali havířskou svatyni, vytěžit z této výhody branku jim ale hosté nedovolili, a naopak po jejím skončení přidali pátý gól. V mezikruží získal David Klimša kotouč, a z otočky jej vyslal ke vzdálenější tyči Maláčovi branky. Znojmo ale ukázalo, že zbraně jen tak nesloží. Při hře bez brankáře a skrumáži před svatyní hostujících se výborně zorientoval Mikuláš Bícha, druhou trefou však už jen dokázal kosmeticky výsledek upravit na konečných 4:5.

Milan Procházka (Znojmo): Kluky jsem za zápas pochválil. Proti nám stál soupeř, který je pospolu tři sezóny. Jsou hodně sehraní, mají ambice na postup a jejich kvalita byla znát. Myslím si, že jsme neměli špatný začátek. Dokázali jsme si vytvořit tlak a byli jsme silní na puku. Potom se z toho stal hurá hokej a v obranném pásmu nikdo nic nedodržoval, z čehož jsme inkasovali tři branky. Pomohl nám oddechový čas, kdy jsme si řekli, že tu hru musíme zase uklidnit a hrát trpělivě. Udělali jsme maximum, abychom se dostali zpět do zápasu. To se nám povedlo, ale na vítězství to bohužel nestačilo.

Marek Pavlačka (Havířov): Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale za stavu 3:0 pro nás jsme přestali hrát naši hru. Znojmo si vzalo oddechový čas, trošku změnili styl hry a začali nás přehrávat. My místo toho abychom hráli dál zodpovědně, tak jsme to trošku vypustili. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože Znojmo má kvalitní tým. Jsem rád, že jsme zápas nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce.