CHANCE liga - st 29. 11. 2023
26. kolo
Znojmo
2:3
0:0, 1:1, 1:2
Litoměřice
1/3
30'
2/3
52'
38'
54'
59'

Bodový zisk proklouzl Znojmu skrz prsty

Dvakrát se znojemský tým proti Litoměřicím ujal jednogólového vedení, nejprve v polovině základní hrací doby, poté ve třetí třetině. Ani jednou se mu však náskok nepovedlo uhájit, naopak v úplném závěru musel sám dotahovat, ovšem i přes velký tlak se čtvrté prodloužení v Nevoga aréně nekonalo.

Orli vlétli na oslabeného soupeře velmi aktivně a již v prvních minutách to zavánělo gólem. Ve výhodné pozici se před klecí Litoměřic ocitl Pavel Jenyš, o pár vteřin později pálil Martin Šťovíček, ale brankář Cichoň dokázal oba pokusy zneškodnit. Znojemský elán začal s přibývajícím časem opadat a k prvním šancím se probojovali i hosté. Po ztrátě puku se dokonce tváří v tvář Durnému ocitl Přemysl Svoboda, který minul prostor mezi třemi tyčemi. Jihomoravany měla znovu nakopnout nabídnutá početní výhoda, ta však vůbec neodpovídala jejich představám. Sice se z velké části odehrávala před brankovištěm Cichoně, ten ale neměl prakticky žádnou práci. Nepřesná rozehrávka i střelba neměly nárok na úspěch. Závěr třetiny už byl hodně neurovnaný a nenabídl téměř nic, co by mohlo navnadit diváka na další části.

Po návratu z kabin na led se toho příliš nezměnilo. Přechod do útočného pásma, střela, přerušení hry. Do žádných větších kombinací se hokejisté na obou stranách kluziště nepouštěli, tomu také odpovídaly tempo a atraktivita zápasu. Trochu pozdvižení s sebou přinesl až Kordule a jeho dva pokusy z ostrého úhlu, kterými zamotal hlavu Durnému i domácí defenzívě. Orli měli problém se zakládáním útoků a dlouho se nedařilo téměř nic, na co sáhli. Obrovská vzpruha pro Znojmo tak přišla přesně v polovině duelu. V čase 30:06 přišel možná trochu překvapivý, ale o to důležitý gól. Jan Zahradníček podpořil z druhé vlny znojemský útok a dobře umístěnou ránou propálil Cichoně.

V další fázi zápasu si oba týmy nepříliš úspěšně vyzkoušely početní výhodu. Vyrovnání měl na své holi hostující Vitouch, ale sám před Durným nedotáhl kličku do gólového závěru. O chvíli později už ale přeci jen na časomíře svítil průběžný stav 1:1. Litoměřice předvedly rychlý přechod do útoku a Costa našel přesnou přihrávkou Tomáše Tomka, který tentokrát svůj blafák přetavil v gól. A nerozhodné skóre vydrželo až do druhé sirény.

Orli odstartovali třetí dějství v přesilovce, ta však dopadla stejně jako dvě předchozí. Ani další minuty nepřinášely žádné velké gólové šance, hrálo se spíše na náhodu a spád utkání navíc brzdily časté ofsajdy a nepřesné rozehrávky. Znojemští ale dostali obrovský dárek v podobě čtvrté početní převahy a tu už tentokrát dokázali využít. Po nepovedené střele Zahradníčka doputoval kotouč na hůl Martina Šťovíčka, jenž jej zametl za záda hostujícího maskovaného muže. Orli se ale rozhodli oplatit soupeři stejným způsobem a díky špatnému střídání inkasovali dvouminutový trest. A také Litoměřice svou výhodu využily. Pavel Kordule zůstal nepokrytý před brankovištěm a nebylo pro něj žádným problémem zasunout odražený puk za záda Durného. Do konce závěrečné třetiny zbývalo šest minut.

Litoměřickým vyšla koncovka daleko lépe a poprvé v utkání se ujali vedení. Individuální akci vyšperkoval krásným gólem Přemysl Svoboda. Orli měli v posledních minutách ještě šanci srovnat skóre, odvolali brankáře a vsadili vše na jednu kartu. Těsnou porážku ale odvrátit nedokázali. Tato prohra poslala Znojmo na poslední pozici ligové tabulky.


Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): V prvních deseti minutách jsme si vytvořili několik šancí na gól. Bohužel jsme ani jednu nevyužili a od té doby to byl z naší strany zmar. Bylo tam několik nepřesností a hodně nervozity. Věci, které se na ledě udály, jsou někdy až nepochopitelné. Neporáží nás soupeři, ale my se porážíme sami. Musíme si vyčistit hlavy a začít sami sobě věřit. Hráči mimo sestavu čekají na svoji příležitost.

František Ptáček (asistent trenéra HC Litoměřice): Hráli jsme dneska jen na tři útoky. Věděli jsme, že to bude těžké, fyzicky náročné utkání. Hlavně jsme chtěli přežít ten nepoměr hráčů. Snažili jsme se hrát chytrý a jednoduchý hokej. Byli jsme aktivní a vždycky se nám podařilo brzy vyrovnat. Na konci jsme dokázali vstřelit rozhodující gól a pohlídat si výsledek, i když domácí měli ještě šanci na vyrovnání.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
95 Martin Šťovíček 1 0 0 1 0 0
13 Jan Zahradníček 1 1 0 2 1 0
71 Jan Bartko 0 1 0 1 1 0
93 Petr Beránek 0 0 0 0 -2 0
44 Jan Berger 0 0 0 0 -2 0
87 Marek Berka 0 0 0 0 0 0
82 Daniel Bukač 0 0 0 0 -2 0
20 Patrik Čermák 0 0 0 0 1 0
57 Jan Hruška 0 0 0 0 0 0
47 Jakub Jenáček 0 0 0 0 -1 2
74 Pavel Jenyš 0 0 0 0 0 0
94 Erik Mareš 0 0 0 0 -1 0
12 Jakub Masař 0 1 0 1 1 0
53 Radim Matuš 0 0 0 0 -2 0
9 Jiří Remta 0 0 0 0 0 0
72 Jan Sedláček 0 0 0 0 1 0
66 Dominik Sklenář 0 0 0 0 0 0
23 Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0 7
21 Dominik Tejnor 0 0 0 0 0 0

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
1 Roman Durný 58 36 3 33 91.7 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY

Fotogalerie

Žádné fotky.

NEWSLETTER