O<sub>2</sub> Extraliga - ne 6. 1. 2008
38. kolo
Karlovy Vary
3:1
1:0, 2:0, 0:1
Znojmo
1/3
2/3

Gólově se Orli prosadili až v samotném závěru a z Varů odjíždějí s prázdnou

<em>K. Vary</em> - Ani ve třetím vzájemném střetnutí nedokázali Orli porazit hokejisty karlovarské Energie. Výrazně oslabeni o čtyři útočníky základního kádru, navíc do brány nemohl nastoupit Trvaj, drželi čisté konto do předposlední minuty první třetiny. V druhé části přidali domácí další dvě branky a Znojmo výsledek již jen korigovalo 11 vteřin před koncem zápasu, kdy se v přesilovce trefil <b>Selingr</b>.

Téměř celá úvodní třetina duelu by rozhodně na zařazení do škatulky „mimořádný extraligový hokej“ aspirovat nemohla. Jak Karlovarští, poznamenaní sérií nepřesvědčivých výsledků, tak soupeř ze Znojma, sužovaný zase absencí klíčových osobností, nedokázali souvisle zakombinovat a většina akcí končila již na přepečlivých obranných valech na modré čáře.

Přestože domácí byli o něco aktivnější a náhradník Kameš v brance orlů zůstával v permanenci, vážně jej ohrozila jen akce Melenovského, který se soupeře zbavil efektní otočkou a pak pálil bekhendem. Zato Sáblík čelil v úvodním dějství jen jediné příležitosti Moravanů, ta byla ovšem z kategorie mimořádných. Demel byl v 5. minutě v úniku zastaven nedovoleným zákrokem a Padělek vyrazil k trestnému střílení. Karlovarský gólman ale penaltovému mágovi nenechal v horní polovině branky prostor k zakončení a odražený kotouč skončil mimo svůj cíl.

Možná nejdůležitější moment celého duelu přišel minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky. Řezníček lišácky nahazoval od modré čáry, clonící Pech pohotově tečoval mezi Kamešovy betony a úplně volný Bílek doklepával z brankoviště do prázdné branky.

Co udělá znovu nalezená víra ve své schopnosti s výkonem mužstva prokazovali energetici hned po návratu z kabin. Kumstát vzal na kruhu puk, projel kolem dvou obránců, brankáře nechal ležet u druhé tyče a do odkryté sítě lehce skóroval. Znojmo částečně vypadlo z role, naopak Energii se rázem začaly dařit přihrávky, tlak na Kameše se stupňoval.

Třetí domácí lajna uzavřela modrou čáru a dlouho točila nešťastnou pětici soupeře. Trochu kostrbatou cestou se k finální střele propracoval Melenovský, který rozhozeného gólmana nenechal pohotovou střelou přesně zakročit.

Poplach na znojemské střídačce se projevil zvýšenou snahou mezi mantinely. Především obětavost domácích obránců a jistý výkon Sáblíka nedovolily Hamanovi a Berounovi úspěšně zakončit z prostoru mezi kruhy. Obrovský závar vyprodukovala i Padělkova řada, snad každý z jejích členů měl nadějný střelecký pokus, jenže i tentokrát vysoký brankář své spoluhráče na poslední chvíli zachránil.

Závěrečná třetina měla pro domácí o to příjemnější průběh, že již znatelně unavení Znojemští těžko zvládali svěží pohyb čtyř karlovarský formací a poměrně často museli hasit vznikající nebezpečí nedovolenými zákroky. Přestože se Západočechům dnes přesilovky příliš nedařily, konec se blížil velmi rychle a hostům příliš času na korekci skóre nezbývalo.

Naopak to mohl být střílející Procházka a tečující Melenovský, či Kristek mířící z první z pozice na kruzích, kdo mohl ještě navýšit vedení reprezentantů lázeňského města. Úprava výsledku ze strany Znojma ale přece jen přišla, ovšem příliš pozdě. V poslední minutě rozehráli Sýkorovi svěřenci dvojnásobnou přesilovku a jen co se na led vrátil první vyloučený, doklepl do prázdné branky kotouč Selingr.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Jsme rádi za tři body, i když cesta k nim nebyla jednoduchá. Proti Znojmu se zpravidla těžko prosazujeme, moc gólů nepadá. Dnes jsme střelili tři a vzhledem k tomu, že na Spartě uhrálo Znojmo bod, jsem s výsledkem spokojen.

Pavel Hynek (Znojmo): Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Přetlačily nás u mantinelů a v předbrankových prostorech. My jsme si vypracovali minimum šancí. Kluci zápas sice odmakali, ale dnes chyběly síly, šťáva, agresivita. Trvajovi nedovolil nastoupit zdravotní stav.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

STATISTIKY HRÁČŮ

ČÍSLO JMÉNO G a STŘ b +/- tm
11 Pavel Selingr 1 0 0 1 -2 0
18 Jiří Beroun 0 0 0 0 0 0
32 Radim Bičánek 0 1 0 1 -1 0
90 Tomáš Čachotský 0 0 0 0 -1 4
30 Tomáš Demel 0 0 0 0 -1 0
9 Roman Erat 0 0 0 0 -2 12
17 Radek Haman 0 0 0 0 0 2
24 Marek Chvátal 0 0 0 0 -1 0
45 Richard Jareš 0 0 0 0 -2 6
6 Ivo Kotaška 0 0 0 0 0 0
61 Václav Meidl 0 0 0 0 -1 0
53 Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0 2
93 Aleš Padělek 0 0 0 0 -1 0
40 Karel Plášek 0 0 0 0 0 0
26 Jaroslav Svoboda 0 0 0 0 -1 0
12 Lubomír Štach 0 0 0 0 0 0
51 Jan Švrček 0 0 0 0 -2 2

STATISTIKY BRANKÁŘŮ

ČÍSLO JMÉNO MIN STŘ INK ZÁS ÚSP a tm
34 Jaroslav Kameš 60 38 3 35 92.1 0 0
CELKOVÉ STATISTIKY
NEWSLETTER