O další cenné body budou Orli bojovat v Karlových Varech

Naši soupeři
SO 5. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemské orly čeká v pořadí třetí soupeř z vrchní poloviny tabulky. Z prvních dvou zápasů vytěžili čtyři body a tuto slušnou bilanci by chtěli ještě rozšířit v Karlových Varech. Západočeši drží sedmou pozici, ovšem ve vyrovnané tabulce jim chybí pouhé čtyři body na čtvrtou Spartu. Orlům patří desáté místo a jsou pouhý bod za devátými Vítkovicemi a osmým Litvínovem. Případným vítězstvím, by se tak mohli posunout o dvě příčky výše. Utkání je na programu v neděli od 17:30.

Karlovarští znovu usilují o vytoužený postup do čtvrtfinále, který jim v minulých sezónách vždy těsně utekl. Letos vstoupili do extraligy ve velkém stylu a po šestém kole si dokonce vyzkoušeli pozici lídra tabulky. Poté se lehce propadali, ale zatím nebyli níže než na místě sedmém. Nejvyšší výhru zaznamenali proti Ústí, které smetli drtivě 11:0.

V poslední době má Energie problémy s tříbodovým vítězstvím. Z předchozích dvanácti utkání naplno bodovala jen jednou proti Zlínu a zíslala pouhých devět bodů. Na domácím ledě dokázala naposledy porazit Spartu 5:4 na nájezdy, ale poté podlehla 5:2 na Kladně.

Opororami týmu jsou především brankář Lukáš Mensator a útočné duo Václav Skuhravý - Petr Kumstát, kteří společně nastřádali 47 kanadských bodů. Jako dobrý střelec se ukazuje se svými deseti góly také Marek Melenovský. Nejproduktivnějším bekem je s pěti brankami a osmi přihrávkami Jakub Grof a dobrou podporu útoku potvrzují jedenáctibodový Josef Řezníček a Jiří Hanzlík, jenž je s osmi přesnými trefami společně s kladenským Ševcem nejlépe střílejícím obráncem ligy.

Orlům se proti jejich nedělnímu soupeři letos příliš nedařilo. Ze dvou zápasů vytěžili pouze jeden bod, který si připsali v Karlových Varech za porážku 1:2 v prodloužení, kde byl jediným úspěšným střelcem kapitán Bičánek. Druhý souboj byl pro Znojmo smolný, neboť sehráli povedené utkání, ovšem z vítězstí 4:2 se nakonec radovali hráči Karlových Varů. Přesné trefy domácích obstarali Kucharczyk a Procházka.

Po problémech se zraněnými obránci začínají mít Orli starosti se složením útočných řad. Zatímco by se měl do sestavy brzy vrátit Radim Tesařík, mimo hru jsou Jiří Dopita řešící problémy s kolenem, Radek Procházka s poraněným ramenem, Radim Kucharczyk s naraženinou, Lukáš Chmelíř se zlomeninou kůstky v ruce a nově také Martin Růžička, jenž podle posledních zpráv utrpěl na Spartě otřes mozku a tržnou ránu v obličeji. Absence Karlových Varů jsou vzhledem k virózám zatím neznámou, v minulém duelu však chyběli útočník Kraft a brankář Mensator.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Bičánek, Chvátal, Kotaška, Mojžíš, Štach - J. Svoboda, Erat, Selingr - M. Růžička, Padělek, Demel - Beroun, Haman, Plášek - Meidl

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Sáblík - Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál, Bílek, Pech, Procházka, Melenovský, Kristek, Skladaný, Tvrdek, Dej, Hluchý

Ostatní zápasy 38. kola
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec
HC Litvínov - HC Mountfield České Budějovice
HC Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec
RI OKNA Zlín - HC Vítkovice Steel
HC Moeller Pardubice - HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Slavia Praha - HC GEUS OKNA Kladno 7.1.

NEWSLETTER