16'
50'
56'

Znojmo osmi góly potopilo Havlíčkův Brod

Po poměrně opatrném začátku se gólově prosadili jako první domácí hráči, kteří se ujali dvoubrankového náskoku. Tým z Vysočiny sice snížil, ale Orli ještě do konce prvního dějství přidali další dva zásahy a dvakrát se prosadili i v prostředním dějství. Sedmý gól vsítili v závěrečné třetině, soupeři se ještě podařilo korigovat, poslední slovo však mělo opět mužstvo z jižní Moravy, které osmou brankou potvrdilo své vysoké vítězství. Pěti body za čtyři góly a přihrávku se zaskvěl Dominik Sklenář.

Po trochu vlažnějším startu utkání si znojemští hokejisté jako první vyzkoušeli početní výhodu. V ní si sice dokázali vytvořit tlak před bránou soupeře, ale zakončení Tomáše Svobody ani dorážka Havláta gólmana Havlíčkova Brodu nezaskočily. Orli byli i v plném počtu hráčů na ledě aktivnější, ale klíč k havlíčkobrodské kleci nemohli najít. Navíc ani Groh nebyl až tak úplně bez práce a v individuální akci Moučky musel vytáhnout jistý zákrok. Obrana týmu z Vysočiny padla v 13. minutě, kdy po pěkné kombinaci poslal kotouč do odkryté části svatyně Jakub Köver. Na časomíře uběhlo jen několik desítek vteřin a Orli odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou Dominika Sklenáře.

Havlíčkobrodští ale našli rychlou odpověď v přesilovce, Jaroslav Moučka si najel do kruhu, odkud přesně propálil Groha. Znojemští si ale snížení nenechali líbit a brzy přidali další dva přesné zásahy. Nejprve rozradostnil domácí fanoušky, kterých se na stadionu sešlo přes patnáct set, Martin Šťovíček. Skóre 4:1 po úvodní třetině poté stanovil Dominik Sklenář, jenž osmnáct vteřin před sirénou doklepl vyražený kotouč mezi tři tyče.

Také zkraje prostředního dějství si Orli zahráli v početní výhodě, kterou ale ani tentokrát nedokázali zužitkovat. Hosté však nadále zůstávali pod tlakem a gólman Chaloupek měl o poznání více práce. V polovině utkání usedl na trestnou lavici Pigl a brzy jej následoval i Zukal, havlíčkobrodská přesilovka pět na tři se ale minula účinkem a již klasická výhoda pět na čtyři skončila dokonce pátým gólem Jihomoravanů. Rychlý útok do rozhozené obrany Brodu proměnil nekompromisní ránou Dominik Sklenář. Znojemští čím dál častěji zaměstnávali defenzívu Havlíčkova Brodu rychlými výpady, a ani šestá trefa tak na sebe nenechala dlouho čekat. Jan Sedláček využil přesný pas a napálil kotouč do volné části klece.

Domácí hokejisté pokračovali i ve třetí třetině v dominantním výkonu. Čtvrtý přesný zásah v zápase si připsal Dominik Sklenář, jenž tváří v tvář brankáři prokázal železné nervy, maskovaného muže Havlíčkova Brodu si položil, objel a zavěsil do prázdné svatyně. Hosté se ještě dočkali snížení, Milan Valášek se prezentoval přesnou ránou ke vzdálenější tyči a Groh neměl šanci zasáhnout. V závěru periody se ještě začalo vylučovat. Orli promarnili i svou v pořadí čtvrtou přesilovku, Havlíčkův Brod se dostal podruhé v utkání do výhody pět na tři a znovu touto luxusní příležitostí pohrdl. Přesto však ještě dokázal Groha překonat, již v plném počtu hráčů na obou stranách vypukla radost v početném fanouškovském táboru hostů po zásahu Jakuba Petržilky. Konečné slovo měli ale přeci jen Orli. Znojemský bek Dominik Tejnor v poslední minutě upravil skóre na 8:3.

Jiří Beroun (Znojmo): Do 10. minuty jsme neměli moc střel. Potom nám tam napadaly góly a dostali jsme zápas na naši stranu. Škoda závěru, kde jsme inkasovali dva góly. Musíme se koncentrovat celých 60 minut. V početních výhodách nám dneska něco chybělo. Za stavu 4:1 jsme už zbytečně vymýšleli super kombinace a nebyla tam ta jednoduchost. Naopak v zápase venku jsme si přesilovkou pomohli. Dnes byla zase super atmosféra. Doufám, že fanoušků bude chodit čím dál více a poženou nás vzhůru.

Aleš Kraučuk (Havlíčkův Brod): Měli jsme v týmu nějakou virózu, takže nám dnes chyběli dva nejzkušenější obránci. Začátek zápasu jsme se drželi. Pak jsme dostali dva rychlé góly a naše hra se rozpadla. V kabině jsme si řekli pár věcí a druhá i třetí třetina už byly o poznání lepší. Myslím si, že pro naše mladé kluky to byla dneska cenná zkušenost. Znojmo má výborný tým a zaslouženě vyhrálo.