Lublaň
1/3
2/3

Znojemští junioři útočí na titul

<em>Znojmo</em> - Junioři za sebou mají velmi vydařený zápas. Před zraky domácích fanoušků se jim podařilo zvítězit 3:2, a zajistit si tak lístek do finále play-off. Už v první části hry si Orli vybojovali vedení 2:0. Hosté sice vyrovnali stav utkání, ale znojemští hokejisté se rozhodně nevzdávali. Deset minut před zazněním závěrečné sirény se dokázal prosadit ještě Lukáš Nováček, který tak vstřelil vítěznou branku utkání.

Znojemská juniorka vstoupila do utkání o poznání aktivněji než její slovinský soupeř, který se v úvodních minutách na ledě spíše hledal. Toho dokázali Orli brzy využít a již v čase 5:48 potrestal laxnost defenzívy František Nahodil, jenž se mazácky trefil mezi rameno a lapačku gólmana Korena – 1:0. Jihomoravany jejich počáteční úspěch nabudil a nadále se drali do útoku. Naráželi však na zlepšující se obrannou činnost Lublaně, a tak neproměnili ani slibně vyhlížející početní výhodu. Naopak domácí brankář Helešic musel řešit nepřehlednou situaci ve svém brankovišti, po které Snoj dorážel do odkryté klece.

Snaha Orlů však nepolevovala a na konci 14. minuty nejdříve zazněla tyčka Korenovy klece, posléze již ale Jan Müller poslal puk za brankovou čáru – 2:0. Znojmo se ještě v závěru třetiny ubránilo přesilové hře Slovinců a do kabin odcházelo se slibných náskokem.

Prostřední část hry odstartovala sérií vyloučených hráčů, obě mužstva se však s přehledem ubránila. Postupně se začali více osmělovat hostující hokejisté a na Helešice mířila sprška střel. Znojemský gólman odolával až do 39. minuty, kdy se Jure Sotlar napřáhl na hranici kruhu a puk se zastavil až v síti – 2:1.

Třetí třetina přinesla brzké vyrovnání. Uběhlo necelých pět minut a nejproduktivnější hráč soutěže Jaka Zdešar namířil puk vedle ramene Helešice – 2:2. Orli se rozhodně nechtěli smířit s nastolenou situací a Korenovi bylo hodně horko po střeleckém pokusu Schejbala. Domácí se poté ubránili i přesilovce Lublaně a nekompromisně udeřili. S příchodem 51. minuty vrátil znojemským barvám vedení Lukáš Nováček - 3:2.

Ve zbylém čase se Slovinci vrhli do útoku, ale naráželi na dobře organizovanou znojemskou defenzívu. Sami si pak svou cestu za vyrovnáním zkomplikovali při vyloučení Zajce. Nepomohlo ani odvolání gólmana a Orli si s přehledem pohlídali těsné vítězství, díky němuž se stali prvními účastníky ligového finále.

Radek Haman: Mně se zápas hodnotí samozřejmě dobře, ještě lépe se mi však hodnotí celá série. Kluci předvedla pravý play-off zápase se vším všudy.

To samé jsme zažili v Lublani, kde jsme byli dvě třetiny na koni. Soupeř se najednou rozjel a dělalo nám to problémy. Naše výhra podtrhuje skvělý domácí výkon, kus srdce, který každý hráč do zápasu dal.