Orli Znojmo Orli Znojmo
28. kolo
Český Telecom Extraliga - út 3. 12. 2002 - ČEZ Aréna Plzeň
Plzeň
3:1
2:0, 0:0, 1:1
Znojmo

Zahozené šance odvály body

P l z e ň - Především díky neproměněným šancím v druhé polovině zápasu nedokázali ani podruhé letos Orli v Plzni bodovat. Po nepovedeném začátku dokázal ve 44. minutě snížit Pucher, ale další šance již domácí gólman Šmíd pochytal. Extraligovou premiéru si v dresu Orlů odbyl třebíčský útočník Jiří Beroun.
Do utkání na plzeňském zimním stadionu lépe vstoupili hostující hráči, kterých bylo hned od počátku plné kluziště. Po vyloučení na obou stranách se Orli lehce dostávali do pásma domácích, kde ohrožovali plzeňského brankáře Šmída, tak jak tomu bylo ve 2. minutě při šanci Romana Erata, který se nebezpečně natlačil před branku. Keramika se domácím fandům pořádně připomněla až ve 4. minutě, kdy Milan Volák protáhl Kameše v brance Znojma. Ihned z protiútoku kontroval Plch, který švihem zpoza kruhů trefil naštěstí jen rameno mladého brankáře Keramiky. Silnou pětiminutovku Znojma pak zakončila pěkná akce dvojice Haman Uram, které chyběla jen lepší finální přihrávka.

Z ničeho nic pak však přišla 7. minuta, ve které se k puku dostal na hranici levého kruhu Viktor Ujčík, který pranic neváhal a švihem jej poslal do růžku znojemské branky. Brankář Kameš se v té chvíli musel červenat, protože takové střely se chytají.

Orly tato branka poslala do silného útlumu, zatímco Keramici dostali křídla a najednou jich bylo plné kluziště. Další branku měl na holi po spolupráci celého druhého útoku Andrašovský, ale Kameš odčinil své předchozí zaváhání. Podruhé kapituloval až v 10. minutě, když puk po ose Straka - Vobořil - Divíšek poslal do branky bombou od modré posledně jmenovaný.

Hosté se po tomto K.O. vzpamatovali až ve 14. minutě, když nejprve Šmída nebezpečně vystrašilo nahození Kumstáta od modré a poté také průnik agilního Plcha, jehož nájezd skončil na betonu plzeňského gólmana.

Skóre se mohlo měnit ještě i 35 sekund před první sirénou, ale Zdeněk Šmíd fantasticky kryl do lapačky bombu z bezprostřední vzdálenosti z hole Baruse.

Druhá třetina začala ve vlažném tempu a hra zpočátku postrádala potřebný náboj. Začalo se hrát až po několika minutách, v polovině třetí třetiny se velice šikovně individuálně prosazoval Radek Matějovský, který se prokličkoval až před Altrichtera, který nahradil po přestávce Kameše, ale bekhendový pokus poslal těsně nad branku.

Třetí dějství začali stejně jako první třetinu lépe hosté. Opět začali skvěle bruslit a pasivní hráči Plzně se rázem ocitli pod drtivým tlakem. Zvýšená aktivita Znojma slavila svůj úspěch ve 44. minutě, když Pucher při závaru před domácí svatyní s pomocí Vobořila dopravil puk za záda bezmocného Šmída. Šmíd první střelu Puchera ještě kryl, ale jím vyražený puk vrátil za plzeňského brankáře bránící Vobořil.

Znojmo bylo najednou na koni a vyrovnání bylo ve vzduchu. Ve 46. minutě se elegantně od pravého mantinelu do středu mezi kruhy přesunul aktivní Haman, najel až před Šmída, ale ten skvěle kryl jeho pokus o bekhendový blafák.

Hosté se šikovně prosazovali i ve 48. minutě, když Havíř střelou po ledě vyzval k teči Hamana, kterého před Šmídem nechali plzeňští beci úplně volného. Znojemský tlak byl přibržděn až ve 49. minutě, když si šel na trestnou lavici odpočinout Kumstát.

Domácí se dali při přesilovce do kupy a hra se vyrovnala. I tak plzeňskému publiku zatrnulo v 53. minutě, když Soudek dvakrát zasypal těžkými ranami Šmída. Plzeň se v tu chvíli opět jen bránila a spoléhala na brejky, které však nepřicházely. Vysvobození z tlaku hostů v podobě třetí branky tak přišlo až 26 sekund před koncem, když se při závěrečné snaze hostů o vyrovnání při power – play trefil Viktor Ujčík a stanovil tak konečné skóre zápasu na 3:1 pro Keramiku.


Autor: Michal Berg, David Tauš

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 -1 2
Václav Benák 0 0 0 -1 0
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 -1 2
David Havíř 0 0 0 -1 0
Pavel Kumstát 0 0 0 -1 2
Petr Kumstát 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Ján Plch 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 1 0 1 -1 2
Jan Snopek 0 0 0 -2 0
Karel Soudek 0 0 0 0 0
Milan Toman 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 1 1 -1 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Altrichter 40 0 0 18 100,00 0 0
Jaroslav Kameš 20 0 2 15 88,24 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Kampf (Plzeň): Oproti předchozím dvěma zápasům jsme podali disciplinovaný výkon a dodrželi jsme taktické pokyny. Chtěl bych pochválit celé mužstvo a hlavně brankáře Šmída, který nás v kritických chvílích podržel.

Milan Skrbek (Znojmo): Nepovedl se nám úvod utkání. Od stavu 2:1 jsme sice byli lepší, ale nedokázali jsme dotáhnout utkání do úspěšného konce.