39'
2/3
49'

Z bojovného duelu s Buldoky bere Znojmo dva body

Utkání proti Dornbirnu nenabídlo příliš šancí ani festival hokejové krásy. V bojovném střetnutí zajistil Orlům vedení Prokeš, za hosty ale ve třetí třetině srovnal Hancock. Prodloužení rozhodl hned v úvodu vítěznou trefou Ryan Culkin.

Znojemští hokejisté hned po úvodním vhazování převzali iniciativu, první střelecké pokusy však působily spíše nesměle. Obrovská gólová šance tak jako blesk z čistého nebe přišla na opačném pólu kluziště – po individuální akci Macierzynského zazvonila za Kantorem tyčka! Chvíli poté si první příležitost s gólovými parametry vypracovali i domácí. Po nepřesné dornbirnské rozehrávce se ujal puku Fejes, ale z ideální pozice v mezikruží nenašel skulinku mezi Madlenerovými betony. V dalších minutách se hra spíše jen přelévala ze strany na stranu, týmy si nedokázaly vytvořit souvislý tlak a oba gólmani řešili střely z větší vzdálenosti.

V podobném duchu se odvíjel i zbytek třetiny, gólových příležitosti bylo k vidění pomálu. Hráči spíše rozbíjeli rozehrávku soupeře, a když už přišlo zakončení na bránu, postrádalo větší přesnost. V posledních vteřinách třetiny si ještě Orli zahráli přesilovku, během níž stihl Culkin orazítkovat ostrou ránou vzdálenější tyč. Větší část početní výhody si ale domácí přenesli do prostředního dějství.

S výhodou muže v poli se Znojemští usadili v útočném pásmu, ránu od modré vyslal znovu Culkin, k zakončení se probil i Zubov, jenž minul vzdálenější tyč. I po návratu vyloučeného soupeře zůstali domácí před Madlenerem a vynutili si souvislejší tlak. Obrovskou příležitost pak spálil Tomáš Svoboda, který z předbrankového prostoru nedokázal umístit kotouč do odkryté rakouské svatyně. Ke slovu se ale postupem času dostali opět hosté a znovu byl více v permanenci Kantor, který si musel poradil s nebezpečnou dorážkou Padakina i pokusem z mezikruží, který měl na svědomí Vandane.

Orli měli své silné chvilky směrem dopředu, ale obrana Dornbirnu včele s klidným Madlenerem si zvládla poradit s každým útočným náznakem. Hosté se pak sami spoléhali především na rychlé brejky, které po chybách v rozehrávce přicházely. V jednom takovém přečíslení byli neskutečně blízko úvodní trefy Metzler a krátce poté i Ross, při Znojemských ale stálo obrovské štěstí. Gólový půst měl ale přeci jen již brzy skončit. Minutu a čtvrt před druhou sirénou se na modré napřáhl Culkin, jeho střelu perfektně tečoval před bránou Radek Prokeš a Madlener lovil puk ze své sítě. Domácí radost trochu utlumilo krvavé zranění Rosse v obličeji, rakouský útočník zůstal hned po gólu ležet na ledě a následně odjel do kabin. Za stavu 1:0 jej brzy následovali i ostatní hráči.

Znojemští zkraje třetí třetiny odrazili krátký nápor soupeře, aby sami několikrát zahrozili. Ve velké příležitosti střílel Tomáš Svoboda mimo tři tyče, nahození Younana propadlo Madlenerovi, ale odkutálelo se mimo tyče a do třetice se po Zubovově pobídce otevřel zcela volný prostor před Kvasnicou, který trestuhodně minul. A tady se ukázalo ono již stokrát omílané „nedáš-dostaneš“. Jak snadno a hlavně přesně zakončit ukázal domácím hokejistům Kevin Hancock, který bez okolků zamířil pod břevno Kantorovy klece. Deset minut před koncem základní hrací doby, tak bylo opět vyrovnáno.

Fanoušci stále neúnavně povzbuzovali, ale znojemští hokejisté se na každou šanci nadřeli. Navíc i Buldoci dokázali zahrozit a Kantor v bráně musel být neustále v pozoru. Minuty nelítostně ubíhaly a utkání bez dlouhých průtahů dospělo k prodloužení. V něm stačilo Orlům pouhých třicet jedna vteřin a Ryan Culkin propálil gólmana Dornbirnu. Rozhodl tak o bodu navíc pro svůj tým.

Glen Hanlon (Znojmo): Byl to napínavý zápas. Myslím, že jsme hráli ve větším tempu než posledně s Lublaní a obranná činnost týmu byla lepší. Naši mladí útočníci Köver a Kvasnica byli podle mého názoru skvělí, patřili k našim lepším hráčům. Musíme se naučit zvládat i tenhle druh utkání, kde nepadá moc gólů. Pokud se nám to podaří, pak jako tým uděláme další krok k úspěchu.